Windows 11 driver indirme programı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Yeni yazılımların çıkması ile donanım uyumsuzlukları ortaya çıkabiliyor. Çözümü biraz zaman alırken otomatik Windows 11 driver indirme programı önerilebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Microsoft firmasının Windows 11 işletim sistemini yayınlayacağını açıklamasıyla birlikte bilgisayar kullanıcıları tarafından araştırılan birçok konu bulunuyor. Yazımızda hem sistemin özeliklerinden hem de driver indirmek için ne gibi işlemler yapılması hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni işletim sistemini kullanmak isteyen kişilerin merakla araştırdığı konulardan biri de sistemin özellikleri olarak öne çıkıyor. İlk olarak gayri resmi haber şeklinde ortaya çıkan daha sonra Microsoft tarafından duyurulan sistem, oldukça kaliteli özellikler taşıyor.

Yeni işletim sistemindeki kaliteli grafik özellikleri kullanıcılara özel bir deneyim sunuyor. Yeni işletim sisteminin yayınlanmasıyla birlikte kısa süre içinde birçok bilgisayar kullanıcısının güncelleme yapması bekleniyor.

Windows 11 driver nasıl indirilir?

Henüz geliştirilme aşamasında olan beta sürümü çok sayıda kullanıcının ilgisin çekiyor. Henüz kısa bir süre geçmiş olsa da yüzlerce kullanıcı tarafından indirilen ve bilgisayarlara yüklenen işletim sistemiyle ilgili bazı önemli hususlar vardır. İşletim sistemini yükledikten sonra bilgisayarlarla uyumlu driverların yüklenmesi gerekir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Driver indirme işlemi için çeşitli bağlantılar tercih edilebilir. Aynı zamanda otomatik driver yükleyici programlardan da yardım almak mümkündür. Windows 10 işletim sisteminde çalışan sürücüler ile uyumluluk bulunuyor.

  1. Aygıt yöneticisine bilgisayarınızdan ulaşınız.
  2. Ekran kartı, ses kartı veya WiFi sürücü alanına bakınız.
  3. Çift tıkladığınızda açılan bir bölümden “Ayrıntılar” başlığına tıklamanız gerekiyor.
  4. Orta segme alanında “Özellik” yazanın altında bulunan seçeneğetıklayın ve donanım kimliği alan seçeneği seçin.
  5. Orta beyaz alanda gerekli bilgiler açılacak ve kopyalanıp bunun üzerinden Google’ dan araştırılması gerekecek.

Duruma göre driver indirme programı kullanabilirsiniz. Ama iş görenlerin  çoğunlukla paralı versiyon olduğunu söyleyelim.  

Windows 11 driver indirme programı

Windows 11 driver yükleme nasıl yapılır?

Windows 11 ISO dosyalarının indirme linkleri paylaşılmaya devam ederken yeni işletim sistemini kullanacak olan kişiler için gerekli olan bazı driverler bulunuyor. Farklı program ve uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışması için gereken Windows 11 driverları internet üzerinden indirilebiliyor. Win 10 sürücüleri ile uyumlu olan Windows 11 sürücülerini indirerek bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sistem geçişi için farklı yöntemler bulunuyor. Sıfırdan kurulum yapacak olan kullanıcıların ISO dosyasına ulaşması gerekiyor. İnternet üzerinden yayınlanan ISO dosyası ile birlikte sıfırdan kurulum yapılabiliyor.

Kurulum sonrası driver yükleme adımları şu şekildedir;

  • Bilgisayar ve işletim sistemi ile uyumlu sürücülere ulaşılması gerekir.
  • Tüm sürücülerin sorunsuz çalışması için yükleme işlemleri yapılmalıdır.
  • Windows Update aracılığı ile güncelleme yapılabilir.
  • Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek driver yükleme işleminin ardından Windows 11 sistemini kullanmaya başlamak mümkündür.

Olur da sık yanlış sürücüler yüklemenizden dolayı siyah ekran hatalarının çıkmasına neden olursanız veya artık doğru olan dahi yüklemede sorun çıkarıyorsa, sistemin geri yüklemesinin çalıştırılması önemli iş greceğini tahmin ediyoruz. İşlemlerin yapılmadığı bir gün seçilmesi yeterli olacak.

Sistem geri döndürülmesiği zamanlarsa virüs bulaşmasından dolayı işlemlerin engelle karşılaştığı durumlar oluyor. Duruma göre yardım için önerilen numaranın aranması yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir