Xiaomi Android 11 Beta alacak telefonlar

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Xiaomi Mi 10 Android 11 güncellemesi tweet ile duyuruldu. Yakında Android 11 Beta alacak cihazlar netleşeceği belirtilen mesajlar gelmeye başladı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Oppo şirketinden Find X2 ve X2 Pro için Android 11 açıklamasının ardından diğer önemli markalarda açıklama yapmaya başladı. Bunlardan biri Xiaomi ve Android 11 Beta alacak cep telefonları hakkında bir paylaşım yaptı. Şirket yeni MIUI arayüz dağıtımına devam ederken birde yeni Android sürümüyle alakalı bir tweet attı.

Xiaomi Mi 10 ile Pro Android 11 Beta sürümü kullanacak. Bir başka tweet’ de ise F2 Pro içinde bu sürümden faydalanacağı bilgisi yer aldı. Gelecek sürüm MIUI 11 ya da MIUI 12 temel alınarak kullanıcılara ulaşması bekleniyor. Birde bir iddiaya göre Redmi K30 Pro’ da bu güncellemeden yararlanacağı yönünde.

Oppo, dağıtım yapacağı modeller için bu ay içerisinde indirmeye açılacağı bilgisini de paylaştı. Bu ay ve gelecek ay içerisinde farklı modeller ve markalarında bu kervana katılması bekleniyor. 

Beta şeklinde neden çıkıyor? Bir süre önce Google’ un aldığı bir kararla bu şekilde bir yol seçildi. Daha stabil sürümlere ulaşmak için kademeli olarak çıkarılacak sürümler tam oturduğunda normal sürüm halinde kullanıcılarına ulaşacak.

Google’ un Beta programıyla alakalı gelişmeleri takip etmek isteyenler için https://developer.android.com/android11 sayfasına bakmasını öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dağıtım açıklaması yapıldıktan sonra anında tüm cihazlara ulaşmayacaktır. Ülkelere göre yayınlanan takvim zamanlarında ulaşacak ve netleşen tarihte bir gün kadar geçişme yaşanabilir.

Güncellemeleri kontrol etmek için:

Ayarlar’ a giriniz ve Sistem > Gelişmiş ve “Sistem güncellemeleri” kısmına bakınız. İndirmiyor veya yüklenmiyor diye sorun yaşayanların aşağıdakileri kontrol etmeleri önerilir.

  • Yer yetersiz kalması.
  • Virüs etkisi veya koruma uygulamaları.
  • İnternet kopma veya erişim sorunları.
  • Telefonun tarihinde yanlışlık olması.

Xiaomi Android 11 Beta alacak telefonlar

Konuşma için özel bildirimler, gölge üst bölümde kullanıcıya özel bölümde yer alıyor. Kullanıcıya duyarlı tasarım ve konuşma kabarcık şeklinde açılma, ana ekran kısmında konuşma kısayolunun oluşturulması ve hatırlatma ayarlanması gibi eylemlerle karşılaşıyorsunuz.

Baloncuklar özelliği, çoklu görevlerde görüşme görünür ve erişilebilir şekilde yardımcı olmaya çalışılıyor.Sohber uygulamalarında bunu etkinleştirme için API kullanılması gerekiyor. 

Telefonunu tamamen sesle şekilde yönetmek için Sesli Erişim, ekran ve içeriğini daha iyi anlayan erişilebilirlik komutlarında etiket ve erişim noktası üreten…korteks içermekte. Detayına https://android-developers.googleblog.com/2020/06/unwrapping-android-11-beta-plus-more.html


Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 21:03

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir