Xiaomi, Aralarında Türkiye’nin de Yer Aldığı On Yeni Ülkeye Açılıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının en genç üreticilerinden biri olmasına rağmen elde ettiği telefon satış adetiyle iddialı firmalara kök söktüren Çin’in yükselen değeri Xiaomi, gün içerisinde Pekin’de düzenlediği basın etkinliğinde bütçe dostu akıllı telefonların tanımını gerçekleştirdi. Söz konusu basın etkinliğinde telefonlardan ziyade Xiaomi’nin on yeni ülkede satış faaliyetine başlayacak olması bizleri heyecanlandırdı, zira bu ülkeler arasında Türkiye de yer almakta.

teknik destek

Mobil dünyasında dördüncü yılını tamamlamak üzere olan Çinli üretici, düzenlediği basın etkinlikleri ve telefonlarında yer verdiği Android tabanlı MIUI arayüzüyle Apple‘a benzetilmektedir. Şirket geçtiğimiz günlerde büyük ekranlı telefonlar kategorisine 161$ fiyatlı Redmi Note modelini kazandırmış ve bu etkinlikte ilk olarak uluslararası arenaya açılma planlarını dillendirmişti.

Halihazırda Çin, Tayvan ve Hong Kong’da satı faaliyetlerini sürdüren Xiaomi, muhtemelen haziran ayı içerisinde Türkiye’nin de aralarında yer aldığı gelişmekte olan on yeni ülkede satış faaliyetlerini başlatacak. Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Brezilya, Rusya, Meksika, Malezya, Filipinler, Endonezya, Tayland ve Vietnamlı kullanıcılar önümüzdeki dönem Xiaomi markalı telefonları ülkelerinde resmen satın alabilecekler. Yeni pazarlarda hangi telefonların satışa sunulacağı ise açıklanmadı.

Üstün performanslı akıllı telefonları çok ucuz fiyatlara Çinli kullanıcılarla buluşturan Xiaomi, geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Android’in ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı unvanını taşıyan Barra’yı transfer ederek tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmişti.  Ülkesi Çin’de akıllı telefon pazarının %7’lik dilimini elinde bulundururken şirket, Apple’ın önünde yer alıyor. 2015 yılında 100 milyon akıllı telefon satmayı hedefleyen Xiaomi’nin yeni pazarlara açılmasıyla bu rakamı rahatlıkla elde etmesi bekleniyor.

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!