Xiaomi desen kilidini kırma için hard reset

blank

Xiaomi Redmi Note 7, Note 6 Pro, Mi 9SE, Mi 9, Mix 3, Max 3, Mi 8 unutulan desen kilidini kırma işleminde hard resetle sorunun çözülmesi için gerekli sıralama içerikte.

teknik destek

Xiaomi Hard Reset Telefonlar yaşanan sorunlarda fabrika ayarlarına dönülerek sıfırlanır ve bu sayede telefon ilk alındığı ayarlarıyla yeniden üst düzey performansa sahip bir şekilde kullanılır. Xiaomi hard reset işlemi menülere ulaşılamayan durumlarda recovery alanında telefonu henüz açmadan yapılan sıfırlama işlemidir.

Çoğunlukla unutulan desen kilidini açmak için kullanılan bu yöntemle tüm verilerin silinmesiyle cihaz ilk gün ki durumuna geliyor. Bazende telefonun yazılımınsa sorun çıkması nedeniyle bu işlem tercih edilmekte. Çoğunlukla çözüm odaklı bir işlem olan hard reset, değiştirilmiş imei olan telefonlarda atılan imei’ lin silinmesine de neden olabiliyor.

Xiaomi desen kilidini kırma

Xiaomi kullanıcıları hard reset işlemini yapmak için öncelikli olarak telefonlarını kapatmalılar. Ardından sırasıyla aşağıdakileri yapalım;

  • Ses açma‘ ve ‘Güç‘ tuşuna aynı anda basması gereken Xiaomi kullanıcıları, cihazın recovery alanına gelmeliler.
  • İlgili alanda ses tuşu ile seçim yapıp güç tuşuyla da onaylama işlemini yapacak.
  • Xiaomi kullanıcıları ilk olarak ‘Wipe data verileri sil‘ seçeneğini seçerek ardından, ‘Wipe all data‘, ‘Confirm‘, ‘Back to main menu‘ ve ‘Reboot‘ seçenekleriyle ilerleyerek hard reset ile sıfırlama işlemini tamamlamış oluyorlar.

Xiaomi desen kilidini kırma için hard reset

Xiaomi fabrika ayarları döndürmek içinde sistemden sıfırla ve fabrika verileri…. sıralamasını takip ediniz. Son bölümde telefonu sıfırla çıkacaktır.

Hard reset ile yüksek performans

Hard reset, fabrika ayarlarına dön menüsünün çalışmadığı durumlarda kullanılan ‘hard reset‘ menüsü telefondaki her şeyi silerek ilk alındığı haline getirir. Hard reset işlemi sonrasında yeniden telefona kurulum yapması gereken kullanıcılar mail adresi, dil seçimi gibi işlemlerle kurulumu tamamlıyorlar.

Xiaomi desen kilidini kırma yönteminde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri şarjın yeterli bir seviyede olması, diğeri ise verilerin silinmesi. Adımlar gelmiyor veya Android logosunu çıkmıyorsa, telefon kapatılıp tuşlara tam basılı tutulduğundan emin olunsun. Butonlarda temassızlık olabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!