Xiaomi Mi 9T ve Pro MIUI 12 güncellemesi başladı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Xiaomi' nin bir Twitter adresin yapılan paylaşımda MIUI 12 için yayınlanan modellerden bahsedildi. Mi T9 serisi ve Redmi K20 / Pro için güncelleme başladı.

Teknoloji destek

Geçtiğimiz aylarda MIUI 12 beta sürümü yayınlandı ve kullanıma başlayanların merakla bekledikleri tam sürüm için nihayet resmi açıklama yapıldı. Bu ay ve gelecek ay içerisinde çıkacağı tahmin edilen sürüm için Twitter’ da açıklama yapıldı.

Belli modeller için yeni sürüm yayınladı tweet’ i çok sayıda kullanıcıyı sevindirdi. Mi 9, Mi 9T ve Pro modellerinin güncellemeyi aldığı haberi üzerine bazılarının henüz gelmediği mesajlarına cevap olarak yayına alındı ve bekleme bilgisi verildi. 

12 Sürümüyle tasarımda duyusal görsellik, grafik açısından gelişmiş bir çok yenilikle geldi. Göze hitap noktasında ön planda bir sürüm diyebiliriz. 2. 0 Dark Mode ile yanında kararan duvar kağıtlarıyla karşılaşacaksınız.

Şu an için alacak cihazlar duyuruldu ve sonrasında yakın bir zamanda başka modeller içinde dağıtıma açılacağı açıklandı. Beklenti bu ay ve gelecek ay içerisinde olması.

Çok beğenilen özelliklerinde biri de MIUI 12 duvar kağıtlarının olduğu belirtiliyor. İlginç hareketli duvar kağırtlarıyla ve uzayla ilgili araştırrma verilerinden yararlanarak hazırlanan yüksek hassasiyete sahip 3D animasyonlar bu sürümde yer almakta. Karanlık modun açılmasıyla duvar kağırtlarının diğerlerinde olduğu gibi değişmesi mümkün.

Gelişmiş kontrol panelinin yer aldığı sürümde yeni bildirim çubuğu adına kontrol merkezi dendiği ve sık kullanım kısayolları büyük halde sunulduğunu belirtelim.

Xiaomi Mi 9T ve Pro MIUI 12 güncellemesi başladı


Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 22:50

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir