Xperia Z2’ye PS4 Kontrol Özelliği Geliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

IFA 2014 tüketici elektroniği fuarında tanıttığı PS4 Remote Play özelliği ile dikkat çeken Sony, bu yazılımı Xperia Z3, Xperia Z3 Compact ve Z3 Compact Tablette kullanmıştı. Ekosistem entegrasyonu konusunda iddialı olan firma şimdi ise bu özelliği Xperia Z2 ve Xperia Z2 Tablet’e taşımaya hazırlanıyor.

teknik destek

WiFi Ağı üzerinden PlayStation 4’e bağlanarak konsolu ve oyunları kontrol imkanı tanıyan yazılımla birlikte DualShock 4 kontrolcüsünün tüm özellikleri aktif olarak kullanılabilecek. Aynı zamanda satışa sunulan GCM10 isimli bağlantı aparatı sayesinde daha etkin bir oyun deneyimi sunmayı amaçlayan Sony, mobil flatformlar ile oyun konsolları arasında güçlü bir entegrasyon sağlamaya kararlı görünüyor.

Sony’nin resmi etkinlik uygulaması Xperia Lounge tarafından da Xperia Z2 serisine geleceği onaylanan PS4 Remote Play’in Android 4.4.4 güncellemesi ile beraber kullanıcılara sunulması planlanıyor. Güncellemenin Kasım ayında Xperia Z2 ve Z2 Tablet için yayınlanması bekleniyor.

<

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!