Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma

media 9583

Instagram hesabım yanlışlıkla kapatıldı veya dondurdum açılmıyor problemi yaşayanların çözümde yapacağı bir işlem var. Tabi dönüş olur mu denemek lazım.

teknik destek

Instagram hesabını dondurdum açmak istediğinizde kullanıcı bulunamama uyarısı aldıysanız dikkat ediniz. Hesap kullanım koşullarının ihlal edildiği için kapatıldı şeklinde bir mesaj alabilirsiniz. Yanlışlıkla kapatılan hesabını açmak için bildirimde bulunacağınız adesi aşağıda bulacaksınız. Kesin açılır mı diye soranlara şimdiden kimse bu gibi durumlara garanti veremeyeceğini belirtelim.

Eğer haklıysanız verdiğimiz instagram ile başvuru yaptığınızda sizden istenilen kimlik doğrulamasından sonra hesabınız size geri iade edilecektir. Olurda dönmezlerse sık olmasa da ara ara tekrar aynı kanal üzerinden başvurunuzu gönderiniz. Bazen Facebook’ ta kullandığımız adreslerle de böyle bir durum için görüşülebiliyor. Malum aynı şirketin ve dönüşler bazen bu kanal üzerinden de yapılmakta.

Bazılarının özel sebeplerden dolayı hesabını silip daha sonrasında pişman olduğunu görüyoruz. Genelde silinme işlemi gerçekleşmişse artık geri verilmiyor. Tabi bazı hukuki durumlar hariç silinmiş hesap geri alınamaz.

Olumlu sonuç alabilmeniz için;

 • Hesapta yer alan kullanıcıların bilgileri kimlikle örtüşmeli
 • Geliştirici temsilcisi size dönüş yaptığında kimlik talebinde bulunabilir
 • Kimlik yanında iletişim mail adresine gönderilen kod ile resim çekilip kendilerine aynı kanallar göndermenizi isteyebilirler
 • Haklıysanız veya kapatılacak kadar büyük olmayan meseleler için olumlu dönüş olabilir.

Şunu belirtelim bu haberin kesin hesabınızı açacak diye bir garanti vermiyor. Yapabileceğiniz en iyi seçeneğin bu olduğunu düşündüğümüzden dolayı sizlere resimi anlatım ile neler yapmanız gerektiğini anlattık.

Kapatılan hesap için nasıl itiraz edilir?

Aşağıda instagram başvuru formunda Evet ve Hayır olarak geçen seçenekte şirket / firma ve bireysel kullanıcılar için tercih seçimidir. Sorun işletme / firma sayfanızda ise “Evet” bireysel hesabınız içinse “Hayır” seçeneği ile devam ediniz.

 • Yanlışlıkla yapılan işlem sonucunda talep oluşturacağınız bağlantı burada
 • Evet ya da hayır ile devam ediniz.
 • Kimlikte yer alan tam isminizi yazın.
 • Hesabın kullanıcı adını yazınız.
 • İnstagram’ a kayıtlı olan mail adresinizi ekleyin.
 • Şirket için başvuru yapacaksanız resmi temsil belgesini ekleyin.
 • Bireysel başuru ise kimlik ekran görüntüsünü ekleyin.

Kapatılan hesabı açma geri dönüşü

Verdiğimiz bağlantıyla hem dondurulan hesabın açılmaması nedeniyle hem de haksız yer bir hesabın kapatılması sebebiyle başvurmanız gereken önemli bir iletişim kanalıdır. Sitemiz her zaman başvuru yapılacak kanallarda geri dönüşün olmaması gibi durumlar için 6-7 gün içerisinde tekrardan başvurulmasını önermekte. Bazen 2 hafta içerisinde dönüşlerin olduğu söylenmekte.

İşletme yani şirket gibi hesaplar için evet. Bunun dışındakiler için hayır ile devam ediyoruz.

Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma

Cüzdanda yazan tam adınız, hesap adı ve size dönüş yapmaları için bir e-posta adresini yazınız.

dondurulan hesabı açmak

Üstte olan firmayı temsil eden kişinin bilgileri isteniliyordu. Burada bireysel olan kişinin bilgisi.

Böyle bir sıkıntının çıkma olasılığı aşağıdaki gibidir:

Instagram’ ın koyduğu kurallarına aykırı bazı nedenlerden dolayı hesaplara yapılan yaptırımların olası nedenlerinin açıklamasını aşağıda yer verdik ve bunlar gibi çok ama çok daha fazlasının olduğunu söyleyebiliriz. Şirket sayfalarının kapatılmasında itiraz işlemler biraz daha karışık bir hale dönüşebiliyor.

 1. Instagram’ da yapay beğenme veya takipçi sağlamaya yönelik adımlar.
 2. Paylaştığınız bir yorum ve içeriği insanları rahatsız edecek şekilde sürekli paylaşma.
 3. Kişilerin rızası dışında ticari paylaşımlar ve Spam paylaşımlar.
 4. Ailenizden her hangi birinin veya çocukların uygunsuz fotoğrafları ve videolarının paylaşılması nedeniyle kapatılan hesaplar.
 5. Bazen yapılan paylaşımlar başkaları tarafından zarar verici şekilde kullanılabiliyor.
 6. Irkcı paylaşımlar, etnik kökenlere hakaret, nefret içeren paylaşımlar, şiddet içeren görseller, terör ve organize suçları destekleme ve gruplara üye olma.
 7. Yasadışı paylaşım, reçeteli ilaç alımı veya satımı, cinsellikle ilgili paylaşımlar.
 8. Kişisel bilgilerin izinsiz paylaşılması, tehdit ve şantaj içerikli paylaşımlar / mesajlar.

Aklımıza gelenler bunlar ve sizde işe yaradıysa bu haberimizi paylaşmanızı öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 09:33

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın