YouTube açılmıyor hatası ve çözümü

blank

Tablette ve telefonda YouTube açılmıyor hatası her dönem yaşanır. Videolar dönüp duruyor ve beklediğinizde karşınıza siyah ekranla bir uyarı metni gelir. Böyle durumlarda biz ya genelde olan bir şeyle izah ederiz, ya da kullanılan sistem ve internetle alakalı olacağını düşünürüz.

teknik destek

YouTube, Google’ nin en önemli kazanç kapılarından biri. Dünya da en çok tercih edilen video sitesi. Son yıllarda aynı zamanda canlı yayınlarla da önemli gelişmelere imza attı. Her ne kadar büyük olsa da yine çok sayı da video siteleri bulunmakta. Hatta Facebook’ ta video izlenme oranının yoğun olduğu sitelerden biri. Yazımızda YouTube açılmıyor neden açılmıyor sorununu ele alacağız. Buradaki işlemlerin bazılarında farklılık gösterebilir. Normalde aynı mantıkla işlem yapılır ama arayüz farklılığından dolayı değişken bir hale dönüşebiliyor. Yine de Xiaomi telefonda uygulayacağınız adımları bir Samsung telefonda da geçerli olacaktır.

YouTube dışında çok sayıda uygulamanın açılmadığı görülebiliyor. Hatta tarayıcı ile (Google Chrome, Safari…) denendiğinde dahi aynı sıkıntıyla karşılaşılabiliyor. Oynatma sorunu yaşıyorsanız, örnek oynatırken dönüp duruyor ise, kesin nedenini ancak olası nedenlerin denenmesiyle çözüme ulaşılacağını düşünüyoruz. Bazen hata mesajları ekrana gelmeden direk boş bir görüntü ile sonuçlanabiliyor. Burada çözüm için en etkili yöntem güncellemeleri kaldırma olabiliyor.

DİKKAT bir işlem yapılmadan önce bu durum kısmi bazı kullanıcılarda veya genelde olabileceği ihtimalini değerlendirin.

 • Televizyondan veya telefondan kaldırmak için Google Play’ ı açın,
 • Üstte uygulamalarıma geçin,
 • Uygulamaya dokunun,
 • Güncelleme veya uygulama kaldır yapın,
 • Birde en etkili yöntem güncellemeden sonra video açılmıyor gibi sıkıntılarda eski bir YouTube sürümünün iş yaptığınız gördük. Buradan apkmirror.com/apk/google-inc/youtube telefon sürümlerini deneyin.

Video izlerken sorun yaşıyor musunuz? Yaşayanlar nasıl bir sıkıntıyla karşılaştığını bizle paylaşıp çözüm arayabilirler. Birde bazı eski telefonlarda yardımcı bir oynatma uygulaması gerekebiliyor. Xiaomi’ nin bir iki modelinde sıkıntı yaşandığını gördük.

YouTube video oynatma sorunu

İşlemlerde sıkıntı yaşayanların birde aynı bölgede yaşayanlarda da aynı şeyler oluyor mu diye araştırmaları gerekiyor.

YouTube giremiyorum sorunu bazılarında işlem yaptıkları cihazdan kaynaklı, bazen bölgelerde görülen bir hata ve ülke genelinde oluşan sıkıntılar neden olabiliyor.

YouTube ve farklı bir platformda video oynatma da sorun yaşıyorsanız ilk önce yapılması gerekenleri sırasıyla yazdık. Eğer hala sorunla karşılaşıyorsanız destek hattı üzerinden yardım talep edebilirsiniz. www.andronova.net

Olası nedenleri aşağıda ekledik ve çözümleri yazının devamında yer alıyor. Bu durum belki genelde olan bir hata diyebiliriz ama önce bunu doğrulamamız gerekiyor.

 • İşlemlere başlamadan önce çevrenizde olanlarda sorun var mı diye sormanızı kesinlikle öneriyoruz.
 • Genelde veya sadece sizde varsa da yine bu adımlardan bazıları iş görebilir. Genelde olan durumlarda dns ile veya vpn ile çözüm aranabiliyor.

YouTube neden açılmıyor

Deneme sıralamamızda önce olası sorunları ele alacağız, sonra çözümü ve son olarak öneri yazımıza bakacağız.

 1. Genelde bir sıkıntının çıkmış olması daha yüksek bir ihtimal.
 2. TV veya telefonu kapatıp açınız.
 3. Farklı bir telefondan veya cihazdan deneyin.
 4. Farklı bir internet ağından deneyiniz. Belki ağda engelleme veya kısıtlı profil olabilir.
 5. Birden çok kişiyle görüşüp analiz ediniz.
 6. Tarayıcı üzerinden denemekte fayda var.
 7. Türkiye’ den engelleme, erişim arızaları ve ülke dışı arızaların çıkması da mümkün.

YouTube açılmıyor çözüm adım 1

Yukarıdaki adımları takip ederek ve sonrasında aşağıdakilerle devam ederek bir çözüm getirebiliriz. Tabi YouTube’ da genel bir sorun yoksa!

 • Durmaya zorla (durdurmaya zorla)
 • Güncellemeleri kaldırılması.
 • Ön bellek silinmesi.
 • Verileri temizleme.
 • Cihazın tarihi yanlış olma olasılığında bazı kullanım sıkıntıları çıkacak. Örnek internete dahi bağlanmada sıkıntı çıkacak.
 • Son olarak yukarıdakiler işe yaramazsa YouTube’ un eski sürümlerinden birinin kullanılması.
 • Uygulamanın ayarlarına giderek ön belleği sil ve verileri sil yapınız.
 • Yine aynı bölümdeki güncelleme veya verileri sil yapmanız gerekiyor.

Ön belleği, verileri ve güncellemeleri kaldırma adımlarını anlattığımız resimli örnekleri aşağıya bırakıyoruz.

YouTube açılmıyor 2019
YouTube açılmıyor hatası ve çözümü
YouTube video açılmıyor 2018
YouTube videolarınız açılmıyor mu?
YouTube çalışmıyor
Güncellemeleri kaldırarak çözün

YouTube açılmama sorununda yapılacaklar adım 2

Çözümde kullanılacak işe yarayacak konuları aşağıda paylaştık. Burada yer alanların hepsinde resimli anlatımın olduğunu belirtelim.

 1. TV veya cihazla uygulama arasındaki uyumsuzluk sorunu.
 2. Cihazın veya Smart TV’ nin yazılımının eski olması.
 3. Eski bir Youtube sürümünün bilgisayardan indirilip TV’ ye USB üzerinden yüklenmesi.
 4. Telefon veya TV donanımının artık yeni sürümlerde yetersiz kalması. Burada işe yaramayan veya önem arz etmeyen oyun ve uygulamaların kaldırılması iş göerebilir.
 5. Yardımcı uygulama mxplayer kurup onla bir video açıp sonra deneyin.
 6. VPN uygulamalarında çözüm oranı yüksek.

Aşağıdaki öneri yazımıza bakarak televizyonda sorun yaşayanlar için çözüm getireceğini düşünüyoruz. YouTube çalışmıyorsa yine yukarıdaki adımları deneyebilirsiniz. Örnek hiç açılmıyor, beyaz ekran geliyor veya hata mesajı geliyor…

youtube smart tv arama geçmişi silme

İnternet tarafındaki durumları araştırın

Bu gibi işlemler devlet tarafından alınan kararlardır ve ülkeye zarar verilecek durumlarda önlem amaçlı engel kararı alınabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde yapılan kısıtlamalarla alakalı bir veri paylaşılmıştı. IDİŞ’ in yayınladığı görüntüler, sosyal medya’ da paylaşım e mesajlardan dolayı devlet tarafından internet kasılarak erişim engelleniyor.

VPN kullanılarak yapılan testlerle herhangi bir kısıtlama uygulanıp uygulanılmadığını öğrenmeniz çok basittir. Tabi önce modeminizi yeniden başlatın ve sonrasında başka bir ağ varsa ona bağlanıp duruma göre bu adımı uygularsınız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

2 Comments

 1. YouTube bende video açınca dönüp kalıyor yardım eder misiniz lütfennnnnnnnn

 2. Bu durumu neyde yaşıyorsunuz? Daha açıklayıcı bir dille detayları paylaşmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!