YouTube canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone olmuyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

YouTube canlı yayın nasıl yapılır? Android iPhone telefonlarda canlı yayın yapamıyorum sorunu için çözüm nedir? Canlı yayın simgesi yazısı çıkmıyor. Samsung Galaxy, LG, Sony Xperia ve HTC…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Youtube, sosyal internet ağlarının en çok kullanılan video içeriklerinin paylaşıldığı ve takip edildiği bir uygulama haline gelmiştir. Youtube, daha önceleri sadece video yüklenip farklı video içeriklerinin bulunacağı bir yerken şimdi ise farklı özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır.

Örneğin; kullanıcılar için abonelik kaydı oluşturma ya da Youtube üzerinden bir hesap oluşturup kanallar aracılığı ile video paylaşımları yayınlama özelliği getirildi. Kullanıcılar yükledikleri videoları izlenme oranına göre aynı zamanda belli bir miktarda ek gelir sağlamaya başladı.  

Youtube, yüklenen kişisel videoların izlenme oranına ve Youtube kanalının kullanıldığı süre boyunca kullanıcılarına izlenme oranına göre abonelik kanallarına tutar ödemektedir. Fakat bu içerikler kişilerin kendi çekimleri, kendi oluşturdukları bir video görseli olmalıdır. Çalıntı durumunda abonelik kanalı engellenecektir.

media 10695

YouTube canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone olmuyor

Youtube üzerinden canlı yapmak için öncelikle oluşturulmuş bir Youtube kanalı ve hesabınızın olması gerekir. Bu hesaplar üzerinden paylaştığınız video içerikleri ve konularına göre takipçi oranınızda artış görülebilir. Yapılan paylaşımları kanalınıza abone olan kişiler izlemeye başlar. İzlenme oranı arttıkça takipçinizde artar. Youtube hesap kanalından, video sekmesinden o an hangi canlı yayını yapmak istiyorsanız onu çekim yaparak tamamlandığında Youtube kanalına yükleyebilirsiniz. Youtube kanalı olmadan da Android iPhone telefonlarınızdan video çekerek canlı yayın gibi Youtube abone kanalına ekleyerek abone olan kullanıcıların izlemesi sağlanabilir.  

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Youtube canlı yayınla ilgili her hangi bir sorunda bizimle yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz!


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 11:58

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir