YouTube canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone olmuyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

YouTube canlı yayın nasıl yapılır? Android iPhone telefonlarda canlı yayın yapamıyorum sorunu için çözüm nedir? Canlı yayın simgesi yazısı çıkmıyor. Samsung Galaxy, LG, Sony Xperia ve HTC…

Sponsorlu reklam

Youtube, sosyal internet ağlarının en çok kullanılan video içeriklerinin paylaşıldığı ve takip edildiği bir uygulama haline gelmiştir. Youtube, daha önceleri sadece video yüklenip farklı video içeriklerinin bulunacağı bir yerken şimdi ise farklı özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Örneğin; kullanıcılar için abonelik kaydı oluşturma ya da Youtube üzerinden bir hesap oluşturup kanallar aracılığı ile video paylaşımları yayınlama özelliği getirildi. Kullanıcılar yükledikleri videoları izlenme oranına göre aynı zamanda belli bir miktarda ek gelir sağlamaya başladı.  

Sponsorlu reklam

Youtube, yüklenen kişisel videoların izlenme oranına ve Youtube kanalının kullanıldığı süre boyunca kullanıcılarına izlenme oranına göre abonelik kanallarına tutar ödemektedir. Fakat bu içerikler kişilerin kendi çekimleri, kendi oluşturdukları bir video görseli olmalıdır. Çalıntı durumunda abonelik kanalı engellenecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

media 10695

YouTube canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone olmuyor

Youtube üzerinden canlı yapmak için öncelikle oluşturulmuş bir Youtube kanalı ve hesabınızın olması gerekir. Bu hesaplar üzerinden paylaştığınız video içerikleri ve konularına göre takipçi oranınızda artış görülebilir. Yapılan paylaşımları kanalınıza abone olan kişiler izlemeye başlar. İzlenme oranı arttıkça takipçinizde artar. Youtube hesap kanalından, video sekmesinden o an hangi canlı yayını yapmak istiyorsanız onu çekim yaparak tamamlandığında Youtube kanalına yükleyebilirsiniz. Youtube kanalı olmadan da Android iPhone telefonlarınızdan video çekerek canlı yayın gibi Youtube abone kanalına ekleyerek abone olan kullanıcıların izlemesi sağlanabilir.  

Youtube canlı yayınla ilgili her hangi bir sorunda bizimle yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 11:58

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak