Zoom hesabıma giremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Zoom derse giremiyorum diyenlere yanı sıra hesabıma giremiyorum diyenlerinde olduğunu söyleyelim. Tabi belki de aynı şeyden bahsediyor olabilirler.

Teknoloji destek

Dünya çapında yaşanan Covid-19 salgını ile birlikte birçok meslek grubundan olan insan ve milyonlarca öğrenci karantina sürecine girmek zorunda kaldı. Bu süreçte hem çalışma hayatında hem de eğitim alanında çevrimiçi görüşmeler yoğunluk kazanmaya başladı. Birçok ülkede çalışanlar işlerini evden ve internet üzerinden yapmaya başladı, öğrenciler ise uzaktan eğitim sistemine geçiş yaptılar. Bu süreçte çevrimiçi iletişim için en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi de Zoom uygulaması oldu. Teknoloji kullanımına bir nebze de olsa uzak olan kişiler için bu uygulamayı kullanmak başlangıçta biraz zor oldu. Ayrıca uygulama dilinin İngilizce olması da kullanıcıları zorlayan etmenlerin başında geldi. Zoom hesabıma giremiyorum diyen binlerce kullanıcı ortaya çıktı. 

Kontrol edilecek olası nedenlerden bazıları:

  • Şifrenin yanlış bilinmesi veya çok sık denenmesinden dolayı engel gelmiş olabilir.
  • İnterneti veya cihazı değiştirerek test ediniz.
  • Çalınmış olabilir veya doğrulanmamış hesap olmasından kaynaklı sıkıntı çıkarabilir.
  • Ban durumlarının olasılığı zayıf olasa da neden listesinde yer alabiliyor.
  • Bilgisayarla deneyebilirsiniz.
  • Uygulamaya gelen güncellemenin sorun çıkarmasından dolayı eski sürüme dönülmesi gerekebilir.
  • Kullanılan cihazın tarihinde yanlışlık varsa sıkıntıya yol açabilir.

Zoom uygulamasını hem telefondan ve tabletlerden hem de bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. İlk olarak Google Play Store’dan uygulamayı cihazına indirmeniz gerekmektedir. Ardından üyelik işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Ücretsiz kayıt ol ‘sign up free’ butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen kişisel bilgileri girerek, mail adresinde gelen aktivasyon linki ile hesabınızı onaylayabilirsiniz. Ardından Zoom uygulaması üzerinden e-mail ve şifreniz ile giriş yaparak görüşme yapmaya başlayabilirsiniz. Tüm gerekli adımları yaptıktan sonra hala Zoom giremiyorum diyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

Zoom hesabına nasıl girilir?

Başka bir hesabınız varsa onla deneyip duruma göre bir yol izleyebilirsiniz. Parolanın değiştirilmesi belki giriş yapmayı sağlayabilir.

Eğer Zoom derse giremiyorum diyorsanız başka bağlantıyla deneyiniz ve yukarıdakileri uygulayınız. Hesapla alakalıysa şifre veya kullanıcı adı uyuşmazlığı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak uygulamayı açtıktan sonra ‘sign in’ yani giriş yap butonuna tıklayın. Ardından e-mail ve şifrenizi girin. Dikkatli şekilde girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Girdiğiniz bilgilere rağmen hesabınıza giriş yapamıyorsanız ‘forgot password’ yani şifremi unuttum kısmından şifrenizi yenilemenizi öneririz. Ş. unuttum butonuna bastıktan sonra uygulama sizi web sayfasına yönlendirecektir. Açılan sayfada üyelik oluştururken girmiş olduğunuz mail adresi sizden istenecek. Girerek ‘send’ butonuna basın. Yenileme maili gelecek. Gelen linke tıklayarak parolayı güncelleyin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

Zoom hesabıma giremiyorum

Çoklu toplantılarda bağlantınızla ve düzenleyen kişinin bağlantısıyla alakalı olumsuz durumlarda katılımcı sayısını düşürerek veya yeniden başlatarak test edilebilir. Eğer bağlanırken çıkan hata kodu varsa çözüm tarafında farklı işlemler uygulanabilir.


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 21:07

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir