ZYXEL modem kurulumu nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

ZYXEL kablosuz modem kurulumu Wifi kablosuz ayarları ZYXEL modem arayüz şifresi ve güvenlik kurulumu nasıl yapılır? Müşteri hizmetleri çağrı merkezi destek hattı!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

ZYXEL modem kurulumunun ve ZYXEL  modemin arayüzüne girişin, kablosuz bağlantılarının nasıl yapılacağını bu makalemizde yayınlayacağız. İlk olarak bilgisayarınızda herhangibi web tarayıcısını açınız. İnternet explorer, chrome veya firefox tarayılarından herhangi birini açabilirsiniz.

ZYXEL kablolu kablosuz modem kurulumu

  • Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

ZYXEL modem kurulumu nasıl yapılır

  • Karşınıza modem arayüzüne giriş yapacağınız şifre ekranı gelecektir.Açılan yerde şifre bölümünün karşısına ttnet ya da 1234 yazıp «Sisteme Giriş» yazısına tuşlayınız. Tabiki bu ayarlar modemi ilk defa aldı iseniz veya modeminize reset attı iseniz burada paylaştığımız şifreleri kullanabilirsiniz.

ZYXEL modem kurulum

  • Yukarıdaki ekrana şifrenizi girdikten sonra modem sizden yeni şifre belirlemenizi isteyecektir. Eğer var olan şifre ile devam etmek istiyorsanız vazgeç yazısına tuşlayınız. Şifre belirlemek istiyorsanız yeni şifre bölümüne oluşturduğunuz şifreyi yazarak uygula deyiniz.

ZYXEL modem ayarları

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Şifre işlemlerini tamamladıktan sonra açılan ekranda karşınıza gelecek olan seçeneklerden «Gelişmiş ayarlara gidin» seçeneğinin başındaki boşuğa tıklayarak seçiniz. Daha sonra seçtiğiniz ayarlara gidebilmek için uygula tuşuna basınız.

ZYXEL kablosuz modem kurulumu nasıl yapılır

  • Yukarıdaki işlemin ardından artık modeminizin ağ ayarlarına başlayabilirsiniz. Sol tarafta açılan ekranda yer alan menüden «Ağ» bölümüne tıklayınız. Açılan menüden «Geniş Alan Ağı» seçeneğini seçiniz.

ZYXEL modem kurulumu nasıl yapılır

  • Yukarıdaki işlemlerin ardından internet bağlantı ayarlarınızı yapabilirsiniz. Aşağıdaki ekranda olduğu gibi kullanıcı adı ve şifre bölümlerinin karşınıza belirlediğiniz veya internet sağlayıcınızın sizlere verdiği şifrenizi giriniz. Bu ayarlar dışında kalan bölümlerde ise Kapsülleme = PPPoE, Çoklama=LLC, VPI=8, VCI=35 şeklinde olmadı. Son olarak yaptığınız ayarların modeminizde aktif olabilmesi için ekranın en sonunda yer alan uygula yazısına tıklayınız.

modem kurulumu nasıl yapılır

  • Yukarıdaki işlemlerden sonra internet bağlantınızı sağladıktan sonra modeminizde kablosuz interneti kullanabilmek için sol tarafta bulunan menüde «Kablosuz Ağ» seçeneğini şeçiniz. Aşağıdaki örnek resimde görünmektedir.

ZYXEL modem kurulumu

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Açılan bölümde ise «Kablosuz ağ ismi» yazısının karşısında yer alaln bölüme ağda görünmesini istediğiniz ismi yazınız. Daha sonra kablosuz internetinizin başkaları tarafından kullanılmaması için Güvenlik modu bölümünde «WPA-PSK» şeçiniz. Daha sonra altında yer alan «Ön paylaşımlı anahtar» yazısının karşısına türkçe karakter olmadan şifre giriniz.

ZYXEL modem kurulumu nasıl yapılır

  • Yukarıda yapmış olduğunuz kablosuz ağ ayarlarınızın aktif olabilmesi için uygula tuşuna basınız.

modem kurulumu


Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:22

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak