182 Ücretlendirme Turkcell Vodafone Türk Telekom

Andronova
2 Minimum Okuma

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi vatandaşların hastane sırası beklemesini bitiren bir uygulamadır. Alo 182 randevu alma internet üzerinden ücretsiz telefonla arama ücreti ise…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sağlık bakanlığı tarafından uygulamaya konulan alo randevu sisteminde kullanıcıların ne kadar ücrete tabi tutulduklarını bu haberimizde sizlere aktaramaya çalışacağız. MHRS ülkemizde devlet hastanelerden hekim randevusu aldığınız bir sistemdir. 

Cep telefonunuzdan veya sabit hattınızdan herhangi bir il kodu girmeden direkt olarak 182’yi arayarak karşınıza çıkan çağrı merkezi görevlisi yardımıyla istediğiniz bir doktordan veya mevcut doktorlar içerisinden randevu alabilirsiniz.

Alo 182 ücretlendirme

Ayrıca telefon dışında hastanelerde bulunan MHRS bürolarına giderekte aynı 182’den almış gibi doktor randevusu alabilirsiniz. Peki Alo 182’yi aradığımızda ne kadar ücret ödeyeceğiz.

182 ücretlendirme Turkcell Vodafone Türk Telekom

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alo 182’yi aradığımda ne kadar ücret ödeyeceğim ? Diğer görüşmelerden farklı olarak bu hatta bir ek ödeme yapacakmıyım? soruları son günlerde bir çok kişi tarafından sorulmaktadır. kısacası herkes 182 numaralı hattan ek ücret talep edilip edilmediğini merak etmektedir. Süpriz  faturalar ile karşılaşmak istemeyenler için 182 ücretlendirmesini bu haberimizde yayınlayacağız. MHRS sisteminden randevu alırken üç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden hastaneden alma ve internet sitesinden alma ücretsiz yapılmaktadır. Fakat çağrı merkezi üzerinden yapılan randevular ise belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Alo 182 numarası acil hizmeti olmadığından bu numarayı aradığınızda hattınızda BTK kurumunun belirlediği aralıklarda ücret kesilmektedir.

BTK, Alo 182 hattı için bir üst sınır belirlemiştir. Bu sınır 46.25 kuruştur. Ne kadar görüşmeniz uzarsa uzasın bu sınırın üstünde bir ücret faturanıza yansımayacaktır. Bu ücret takiki belirli aralıklarla güncelllenmektedir.

Şimdi asıl sorunumuz gelelim. Ülkemizde hizmet veren Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom üzerinden 182’yi aradığımızda ne kadar ücret kesilmektedir. Bu hatlarda ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır. Yani her yöne olan dakikalarınızı Alo 182’yi ararken kullanabilirsiniz. Bu ücretlendirme Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone için geçerlidir.


Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 22:44

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir