Airpods alternatif en iyi kablosuz kulaklıklar

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

En iyi kablosuz kulaklıklar dendiğinde akıllara gelen markalardan bazılarını bu başlığımızda topladık. Uzun uzadıya giden bir liste var ama biz şimdilik bazı kulaklıklara yer vermek istedik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple Airpods alamayanlar için alternatif arayışı devam ediyor. Bazen bize kulaklık önerisinde bulunmamız için mesaj atanlar oluyor. Öyleleri var ki belki 1 yıldır araştırıyor diyebiliriz. Bizde alternatif kulaklıklardan bazıları test etme imkanı bulduk. Açıkcası çoğunun bir şeyleri hep eksik kalıyor. Ya dışarıdaki sesleri çok fazla veriyor ya dışarıda konuşurken karşı taraf sizi net duymuyor ya da kulağınızdan sürekli düşüyor.

Google aramalarında çok sayıda uygun fiyatta Bluetooth kulaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Eğer çok fazla para veremiyorum diyorsanız o zaman öneri kulaklıklara göz atmanızı öneriyoruz.

Hangi kablosuz kulaklığı almalıyım?

Bizim yaptığımız testlerde çoğu ucuz veya orta segmentte ürünlerin başlıca sorunları şunlar oluyor:

 1. Açık alanlarda sesiniz karşı tarafa ulaşmakta zorluk çekiyorsunuz.
 2. Yankı veya kristallenme denilen durum yaşanabiliyor.
 3. Şarj erkan bitebiliyor.
 4. Karşının sesi net gelmeyebiliyor.
 5. Sürekli kulaklık kulağınızdan düşebiliyor.
 6. Nadir arada bir şarj olmama ve mesafe sorunları yaşanabiliyor.

Kısaca orta veya en ucuz kulaklıklara bakıyorsanız, pek performans beklememenizi öneriyoruz. Az veya çok eksik tarafları hep olur.

Sizin için bunlar önemli olur mu bilemiyoruz ama kulaklık almadan önce bunları iyi araştırmanızı öneriyoruz. En azından kullanıcı yorumlarına bir göz atınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 1. Aktif gürültü önleyici özelliği
 2. Ses kalitesi. (İki taraflı)
 3. Şarjı kullanım süresi ve şarjda bekleme süresi.
 4. Mesafe önemli ise inceleyeceğiniz bir etken daha olabilir.
 5. Dokunmatik tercih ediyorsanız hassaslığı ve kullanım kolaylığını inceleyiniz. (Bazılarında sürekli yanlışlıkla görüşmeyi sonlandırabiliyorsunuz)

Daha çok görüşmelerinizi az gürültülü kapalı ortamlarda yapıyorsanız orta seviyedeki çoğu ürünün işinizi göreceğini düşünüyoruz. Tabi şu kulaktan düşme sorunu sizi bezdirmezse. Ondan dolayı küçük tipli olanlar bizim tarzımız olmuyor. En azından şu an piyasa da olacak çoğu ürün böyle.

Popüler bazı markaların bazı modelleri çok kaliteli olmayabiliyor. Bazen de işinizi görmeyecek şekilde olduğundan geri iade etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Zaten belli bir zaman içerisinde iade etme hakkınız bulunuyor.

Samsung telefon kullanıyorsanız, performansı iyi bir model için Galaxy Buds tercih edilebilir. Tasarım yönünden öneri isterseniz de görsel aramalardaki modellere bakıp duruma göre yorumlar üzerinden almayı düşünebilirsiniz.

Airpods alternatif en iyi kablosuz kulaklıklar
en iyi kablosuz kulaklıklar

Kaliteli ve pahallı olan modeller

 • Sony WF-SP800N, WF-1000XM3
 • Sennheiser Momentum TWS 2
 • Panasonic RZ S500W
 • Sennheiser CX 400BT
 • Galaxy Buds Pro
 • Huawei FreeBuds 4i ANC, FreeBuds 3 ve 3i
 • Oppo Enco W51

Uygun fiyatta kulaklık modelleri

 • Haylou T15 Gaming IPX5
 • Lenovo LP1 LivePods IPX4
 • QCY T5 Dokunmatik Sensör
 • Haylou T19 TWS
 • Anker SoundCore Life P2
 • Razer Hammerhead
 • Philips TAUT102BK UpBeat
 • Xiaomi’ nin Mi True Wireless Earphones 2 Basic, Earbuds Basic 2, AirDots Pro 2 ve Redmi AirDots TWS

Alternatif kablosuz kulaklıklar

Jabra Elit 5 kulaklık

Jabra’nın unutulmaz ses kalitesi, bu kulaklıklarla adeta doğmuş gibi gerçekçi ve hemen hemen efsanedir. Elite 5 kulaklık başlıkları, IP55 sınıfı koruma ile kir ve suya karşı dayanıklı olmalarının yanı sıra, kompakt yapılarıyla da dikkat çekerler. Hibrit ANC modu, çevresel gürültüyü akıllıca yönetir, böylece her zaman müziğinizin dünyasına dalarak kendinizi kaybedersiniz. Bluetooth 5.2 bağlantısıyla birleşerek, aptX desteği sayesinde telefonunuzdan yüksek kaliteli kayıpsız ses akışı sağlarlar. ANC etkinleştirildiğinde, kulaklıklar yaklaşık 7 saatlik bir kullanım sunar (ANC kapalıyken ise 9 saatlik kullanım elde edilir).

Google Pixel Buds Pro kulaklık

Beats Studio Buds, bir çok telefonla uyumlu bir şekilde mükemmel bir orta sınıf seçeneği sunar. Hızlı Eşleştirme gibi Android’e özgü özelliklerin yanı sıra, pil ömrü, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve Şeffaflık Modu gibi genel kontrollere ve cihaz durumunu yönetme yeteneklerine sahiptir. Sekiz saatlik tek başına kullanım süresi ve şarj kutusuyla birleşerek 24 saate kadar uzanan pil ömrü, özellikle dikkat çekicidir. Spor salonunda veya uçakta olun, Beats Studio Buds mükemmel seçenekler sunar.

Google Pixel Buds A-Serisi

Pixel Buds A-Series, Google’ın orta düzey gerçek kablosuz kulaklıkları olarak öne çıkıyor. Üst düzey özellikler arasında Aktif Gürültü Engelleme (ANC) veya çoklu noktadan bağlantı gibi seçenekler bulunmasa da, fiyatına kıyasla iyi ses kalitesi sunuyorlar ve rahat, hafif bir kullanım deneyimi sunmanın yanı sıra özgün bir havalandırmalı tasarım ile kulak içi basınç azaltma ve çevresel sesin bir kısmını daha etkin bir şekilde filtreleme yeteneği sunuyorlar. Pratik farkındalık sağlayan bir tasarıma sahipler. Hemen hemen Pixel Buds’ın, hala 2020 versiyonuna göre daha yüksek bir fiyata sahip olan modeli kadar iyi olduklarını belirtmekte fayda var, eksi birkaç özellik ve teknik sorun olmaksızın.

JLab Go Air POP kulaklık

Go Air POP’un birkaç eksikliği olmasına rağmen – kutudan çıkarmak zor olabilir, birçok EQ profili vokalleri bozabilir ve tek kulaklık modunda kontroller karmaşık olabilir – bu kulaklıklar hala sahip olduklarından çok daha fazlasını sunuyor. Sadece 25 $ fiyatıyla, şaşırtıcı derecede iyi ses veren, eğlenceli renk seçenekleri arasında Fruity Pebbles dahil bir dizi seçenek sunan ve 2 yıl garantili gerçek kablosuz kulaklıklara sahip olursunuz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir