Gmail dosya eklenmiyor ekle çalışmıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bu sabah Gmail dosya yüklenmiyor hatası ile karşılaşanlar sayısı arttı. E-posta gönderiliyor ama dosya ekle çalışmıyor hatta ekle bölümü açılmıyor diyebiliriz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternetin can damarı olarak görülen Google servisleri dünya genelinde olmazsa olmazlardan biri. Bugün meydana gelen bir arızadan dolayı bazı servislerde sorun çıktı. Özellikle dosya ekleme ile alakalı durumun Google Drive ve Gmail dosya ekle çalışmadığı görüldü. E-posta dosya eklenmiyor sorunu için resmi açıklama gelmedi ama şikayetler ara ara sosyal medyadan geldi.

Google’ un sorunlu kısmında yer alan servislerin bazılarında kısmi kesintiler yaşandı. Gmail dosya yüklenmiyor problemi farklı bölümlerde de görüntülendi. Örnek Google dökümanlarında ve Meet uygulamsında. 

Dosya eklenmeden mail gidebiliyor yani gönderimde sorun yok. Sabah başlayan problemin öğleden sonra sanırız düzeltildi. En azından bizde sorun yok ve bir kaç yerde de test ettiğimizde problem yaşanmadı.

Kullanıcıyla alakalı durumlarda yapılacaklar:

  • Farklı cihazlarda ve tarayıcılarla test edilmesi gerekiyor.
  • Başkalarında aynı problemin olup olmadığına bakılması gerekiyor.
  • Başka Gmail hesabıyla ve servislerle denenebilir.
  • İnternet ağının engellenmesi gibi bir durumdan dolayı başka bağlantılarla bakınız.
  • Portla alakalı sıkıntılarda vpn en iyi test aracı oluyor.
  • Unutmadan çok sık yazdığımız konulardan biri cihazların tarih ayarının yanlış olması. Bu çok çeşitli problemi doğurabiliyor.

İncelemeye göre analiz edilebilir ve hesabınızda çıkan sorunlarda bildirimde bulunma ve geçici çözüm içinde başka bir servise hesabınızı bağlayarak kullanılabilir. Yani Gmail’ i Hotmail’ e bağlayıp deneyebilirsiniz. Yönetimi Hotmail’ den yapacaksınız ve gelen giden mailleri buradan da bakabileceksiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail dosya eklenmiyor ekle çalışmıyor

Gmail’ in çark olan işaretine dokunun. Tüm ayarları görüntüleyin açınız. Posta ve kişileri içe aktarla ve altındaki seçeneği kullanın.

gmail dosya yüklenmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir