AMOLED Ekranlı Samsung SM-T800’e Ait İlk Bilgiler Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında akıllı telefon kategorisinde satış rakamları dikkate alındığında en yakın rakibi Apple’ın bir hayli önünde olduğu gözlenen Samsung, tablet kategorisinde ise Apple ile aradaki makası daraltmayı sürdürse de rakibinin hala bir hayli gerisinde. 2014 yılı tablet kategorisine Galaxy Tab Pro ve Galaxy Note Pro modelleriyle bir hayli iddialı bir giriş yapan Güney Koreli üretici giriş ve orta seviye tablet bölümü içinse geçtiğimiz günlerde Galaxy Tab 4 ailesine mensup farklı ekran büyüklüklerine sahip 3 yeni tablet duyurdu.

Tablet satışlarını bu yıl ciddi manada artırmayı hedefleyen Samsung’un bu kategoride tüketicilerle buluşturmaya hazırlandığı bir diğer iddialı model ise bir süredir hakkında bilgiler yayınlanan SM-T800 kod adlı tablet modelidir. SM-T801 ve SM-T805 model numaralarıyla 3G ve LTE versiyonları da doğrulanan tabletin en dikkat çeken özelliği AMOLED ekran kullanımını tablet ekosistemine tekrar getirecek olmasıdır.

Samsung’a en yakın kaynakların başında gelen sammobile sitesi resmi duyuru tarihi henüz netlik kazanmayan tabletin öne çıkan teknik özelliklerini içeriden elde etmeyi başardı. 10.5-inç büyüklüğünde 2560 x 1600 piksel çözünürlüklü  Super AMOLED ekranın yer verileceği üst sınıf tabletin işlemci tarafından dört çekirdekli Snapdragon 801’i göreceğiz. Söz konusu işlemcinin MSM8974AB ya da AC seçeneklerinden hangisi olacağı ise net değil.

Android 4.4 KitKat ve TouchWiz Magazine UX kullanıcı arayüzünün yazılım tarafını oluşturduğu tablette Galaxy Note Pro ve Tab Pro modellerinde olduğu gibi Ultra Güç Tasarrufu Modu ve birçok yazılımsal içerik de yer alacak. SM-T800 kod adlı tabletin arka kamerası 8MP, ön kamerası ise 2MP çözünürlükte olacak. Samsung ayrıca 16/32/64GB depolama, microSD yuvası, USB 2.0 bağlantısı ve 7.900 mAh pil içerecek tableti farklı pazarlarda Exynos işlemciyle duyurabilir. Kısa süre içerisinde tabletin görüntüsünün sızdırılması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir