Android 4.2 ile Gelen Geliştirilmiş Klavye “Gesture Typing” Google Play Store’da (GÜNCELLENDİ)

Android 4.2 ile Gelen Geliştirilmiş Klavye “Gesture Typing” Google Play Store’da (GÜNCELLENDİ)
müşteri hizmetleri

Android ekosisteminin sunduğu özgürlüklerin başında kullanıcılara dilediği gibi özelleştirebildiği bir ortamı sunmasıdır. Bunlar arasında klavye seçenekleri önemli bir konuma sahiptir. Rakiplerinin sunduğu tek tip klavyeden ayrılarak uygulama mağazasında onlarca farklı yapıda klavye sunan Android son olarak Android 4.2 ile kullanıcılara farklı bir klavye deneyimi sundu.

Daha önce Swype klavye uygulamasından hatırladığımız ve parmağımızı ekrandan hiç kaldırmadan yazılar oluşturmamız artık saf Android deneyiminde yer alacak. Gesture Typing uygulaması henüz sadece Android 4.2 kullanan cihazlar yer almakta. Ancak klavyenin Play Store üzerinden yayınlanmasıyla birlikte kullanıcılar uygulamayı kendi telefonlarında kullanabilecek üstelik ücretsiz.

Zamandan tasarruf sağlayan bu yenilik daha önceki standart klavyeye fazlasıyla bağlananlarda olumsuz bir durum oluşturabilir ancak kullanım kolaylığına alıştıktan sonra cümleler sadece birkaç parmak hareketiyle yazılabilecek.

Android 4.0 ve üzeri için çalışan uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Ayarlar-Dil ve Giriş-Klavye ve Giriş Yöntemleri sekmesinden Android klavye (AOSP) bölümünü aktif hale getirmeniz gerekmekte. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GÜNCELLEME! Uygulama play store'dan kaldırıldı. Size verdiğimiz bağlantı güncellendi ve direkt apk dosyasını indirebilirsiniz.

BkjiMpN9hvA" width="1000" height="505" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">