Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Google Play telefondan silindi nasıl geri yüklerim soruları ile zaman zaman karşılaşmaktayız. Özellikle Android telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim arayışı daha fazla gibi duruyor.

Teknoloji destek

Telefonumdan yanlışlıkla Google Play Store sildim ne yapmalıyım şeklindeki soruya birde tabletten Google Play Store silindi nasıl geri alırım eklendi.

Cep telefonda ve tablette yanlışlıkla silinen Google Play Store mağaza uygulamasını tekrar kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Tabi telefon ve tabletlerde bazı sürümler uyumsuz olabiliyor. Bu nedenden dolayı sitemizde önerdiğimiz sayfalarda yer alan sürümleri deneyebilirsiniz. Sürekli kendini yenileyen uygulamaların çıkan versiyonları hem yenilikleri hem de sorunların çözümleri için çıkarılmakta.

Mağazada yer alan ücretli ve ücretsiz oyunlarda kullanıcı yorumları, oyun indirmek veya satın almak için en belirleyici unsur oldu. Mağazadan yeni çıkmış oyunları ve en popüler oyunları ön planda görebilirsiniz. Sizde indirip denediğiniz oyun için puan verebilir ve yorumla diğer kullanıcıları aydınlatabilirsiniz.

Yanlışlıkla Google Play Store sildim nasıl yüklerim sorusu

Silinen nasıl geri yüklenir sorularına cevaben aşağıdaki bağlantının kullanılmasını öneriyoruz. Ek yardımcı bir uygulamaya da ihtiyaç duyabiliyor ve bunun hakkında diğer detayları aşağıya doğru satır aralarında bulacaksınız.

İndirme adresi hangi cihazlarla uyumlu derseniz;

 • Samsung
 • Xiaomi
 • Huawei
 • Ve bir çok akıllı cihaz için öneri işe yarayacaktır.

Google Play Store telefonumdan silindi nasıl yüklenir?

Bazı sürüm adresleri silinmiş olabilir. Alternatif olan sürümleri deneyebilirsiniz. Her hangi bir hata mesajı aldığınızda, aşağıda yer alan yorum bölümüne sorunu yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında telefondan destek almak için önerdiğimiz destek hattını arayarak yardım alabilirsiniz.

 • Tüm sürümler için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 • Yeni sürümde sorun yaşayan alttaki bağlantıyı denesin.
 • Güncel olanlara apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store den ulaşacaksınız.
 • İndirdiğiniz sürüm çalışmazsa daha eski olanları deneyin.
 • Cihazın bilinmeyen kaynaklardan yüklemesine izin verilmesi gerekiyor.

Yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. 🙂

google play store telefonumdan silindi
Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim

Google Play nasıl indirilir nasıl yüklenir?

Mağaza uygulamasının son versiyonu için indirme adresine girdiğinizde, karışık bir ekran görüntüsü sizi karşılayabilir. Burada “Download APK” butonuna dokunup uygulamanın inmesini bekleyiniz. Eğer başka bir sayfa daha açılırsa orada da bulunan Download yazısına dokununuz. Önerdiğimiz indirme adresinde sık sık yeni sürümler yayınlanmaktadır.

Oyun indirirken hata alıyorsanız ya cihazınız oyunu desteklemiyor yani donanımı yetersiz veya Türkiye için geçerli değil. Bunun dışında mağazanın yeni sürümüne sahip olmadığınızdan da olabilir.

Android cep telefonu ve tabletlerde oyun / uygulama indirme mağazası, Google Play’ dan oyun indirmek uygulaması ile hiç bu kadar kolay olmadı. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde Google onaylı oyunları aldığı yorumlarla karar vererek indirebilirsiniz.

Hemen hemen çoğu sürümü bulabileceğiniz indirme adresi aşağıda yer alıyor. Olursa uyumsuzluk sorunu yaşarsanız verdiğimiz adresten eski uygulamasını indirip deneyebilirsiniz.

Oyun nasıl indirilir

Google Play oyun için play.google.com/store/apps/category/GAME?hl=tr buradan indirebilirsiniz. İndirmede kullanılan uygulama bulunmuyor ya da maalesef durduruldu yazısı sürekli karşınıza çıkıyor ise, yukarıya eklediğimiz yeni veya eski versiyonları kesinlikle indirip deneyin.

Google Play’ de yer alan çoklu oyunları keşfederek, arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirmeniz mümkün. Aynı zamanda bazı oyunlar oynadığınız arkadaşınızla iletişim halinde olmanızı da sağlıyor.

Google Play mağazasında yer alan oyunları isterseniz bilgisayar üzerinden de telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun için play.google.com bağlantısını tarayıcınızdan açın, Gmail hesabınızı yazın, indirmek istediğimiz oyunu seçip Yükle seçeneği ile işlemi başlatın. Sonra bakacaksınız telefonunuza otomatik bu oyun yüklenmiş. Tabi cihazda internet bağlantısının açık olması gerekiyor.

İndirdiğiniz oyunları sildiğiniz de veya yanlışlıkla silindiğinde isterseniz oyunları tekrar geri alabiliyorsunuz. Yani acaba hangi oyunlar yüklüydü diye düşünmenize gerek bulunmuyor. Android cihazınız dan oyun ve uygulama indirmek için veya verilerin yedeklenmesi için bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor.

Google Play yüklenmiyor ise birde manuel deneyin

Android sistemine sahip cep telefonu ve tabletler için mağaza uygulaması şuan için güncelleme ile gelmedi. Kısa süre sonra otomatik olarak cihazınıza güncelleme gelecektir. Ama beklemeden yüklemek istiyorsanız, aşağıda verdiğimiz bağlantı adresinden, ücretsiz güvenli bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz.

Google Play hizmetleri bulunmaması nedeniyle, cihaz sisteminde yer alan bazı hizmetler kullanılamamaktadır. Google uygulamalarını çalıştırmak ve Google Play mağaza uygulamalarını güncellemek için gerekli bir hizmettir.

Aynı zamanda bu hizmet Google hizmetleri üzerinde kimlik doğrulamak, kişileri senkronize etmek, kullanıcı gizliliğini sağlamak, uygulama denetimi sağlamak, hızlı haritalama ve oyun gibi deneyimleri iyileştirme özelliğine sahiptir. Eğer bu hizmet cihazınızda bulunmuyorsa, resmi sitesi play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=tr adresten ücretsiz indirebilirsiniz.

Google tarafından geliştirilmiş, dünyanın en çok tercih edilen mobil uygulama mağazasıdır. Uygulamayla ayrı ayrı tüm kategorileri tek bir çatı altında toplayarak, Android cihazınızda ihtiyaç duyduğunuz oyun ve uygulamaları ücretli veya ücretsiz indirme imkanına, bu uygulama ile ulaşabilirsiniz.

Google Play çalışmıyor durumlarında yapılacaklar

 • Uygulamayı durdurma ve devre dışı bırakılma
 • Önbelleğin ve verilerin silinmesi
 • Güncellemelerin kaldırılması
 • Son olarak farklı sürümlerle denemesi gerekebilir.
Telefonumdan Google Play Store silindi nasıl yüklerim
Google Play Store telefonumdan silindi nasıl yüklerim

Yukarıya eklediklerimizi harfiyen yerine getirenler hala sonuca ulaşamadığını söylüyor ise, cihazı fabrika ayarına döndürerek ya da yazılım güncelleme yaparak sorununu çözecektir.

Google Play Store silindi nasıl yüklerim haberinde yer verdiğimiz yöntemlerin bir dönem çoğu akıllı cihazda işe yaradığını belirtelim.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir