USB flash bellekten Android Smart TV APK uygulama yükleme

Andronova
3 Minimum Okuma

Android Smart TV USB flash bellekten APK uygulama yükleme işlemi nasıl yapılır resimli anlatım ile yardımcı olmaya çalıştık. Diğer bir işe yarar bilgimizse içeriğimizde yer alan bilinmeyen kaynaklar nasıl açılır konusu olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Smart TV Android uygulama yükleme USB flash bellekten nasıl yapılır resimli anlatımı sizlere hazırladık. Flash diskten Smart TV APK yükleme işlemi için örnek Philips Smart TV verildi. Ek olarak bazı televizyonlarda yazılımda güvenlik kilidi kaynaklı bilinmeyen kaynaklar açılmıyor sorunu görülebiliyor.

Televizyonunuzun markası ne olursa olsun Android işletim sistemli bir modelin olması yeterli. Dışarıdan televizyona uygulama yüklemek için gerekli olanlardan biri dışarıdan yüklemeye izin butonunun açık olması. Bu durum cihaz geliştiricisi tarafından genelde kapalıdır.

Smart TV bilinmeyen kaynaklar neden kapalı? Dışarıdan gelebilecek zararları önlemek veya az bir etkiye dönüştürmek için bu seçenek pasif olur. Bazı üreticiler bilinmeyen kaynakları açma kapatma seçeneğini pasif yapar ve bazıları ise size zararını yazar sonra onayınızla bu seçeneği açar.

Smart TV bilinmeyen kaynakları açma

Philips Smart TV için ayarlara yer verdik ve görseller yine aynı markadan alınmıştır.

  • Ayarlara girip tüm ayarlara dokunun
  • Android ayarları
  • Güvenlik ve kısıtlamalar
  • Bilinmeyen kaynakların yanındaki butonu açınız. Yeşil oldu ise işlem tamam

USB flash bellekten Android Smart TV APK uygulama yüklemeAndroid Smart TV uygulama yüklemeAndroid Smart TV apk yükleme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android Smart TV APK yükleme

APK dosyasını yüklemek için bilinmeyen kaynakların açıldığından eminseniz o zaman ilgili uygulamayı güvenilir sitelerden birinden indirin. Öneri apkmirror.com sitesi tercih edilebilir. Tabi kefil misiniz derseniz ne yazık ki olamayız ve bugün güvenli olan yarın güvenli olmayabilir.

  • Flash belleğe bilgisayardan indirdiğiniz APK dosyasını atınız
  • Televizyona takıp ortamdan USB’ ye girip dosyası seçin. Eğer ilgili dosyayı görmüyorsa o zaman dosya görüntüleme veya açma uygulaaması yükleyin.
  • Televizyon uygulama yükleme mağazasından “ES dosya yöneticisi” uygulaması varsa yükleyin. Yoksa televizyon tarayıcısından arayıp yükleyin
  • Şimdi flash diske girip ilgili uygulama yardımı ile APK dosyamızı televizyona yükleyelim
  • Bazı TV’ lerde “İptal, Google Play ve yükle” seçenekleri ekrana geliyor ve yükle ile işlemi başlatıyorsunuz

ES dosya yöneticisinden ana sayfada sağda bulunan USB yazan yere tıklayarak klasörler içerisinden APK dosyasını bulup çalıştırınız.

Haberimizle LG, Sony, Arçelik, Beko, Vestel, Hi Level, Sunny, Philips ve Samsung Smart TV uygulama nasıl yüklenir yanıtlamak istedik. Sorularınız için detaylı ve ekleyebiliyorsanız ekran görüntüsü ile yardım isteyiniz. İlerleyen saatlerde veya gün içerisinde dönüş yapmaya çalışıyoruz.

Televizyona APK dosyası yüklenmiyor

APK yüklenmiyor sorununda daha çok gerekli adımların yanlış yapılmasından dolayı sorun çıktığını düşünüyoruz. Tabi çok eski TV modellerinde yazılım desteğinin sonlandırılmasında da kaynaklı olabilir.

Dosya görüntülemede kullanılan yardımcı araç uygulamalarından birini kurduğunuzda ve çalıştırdığınızda TV dosyalarını göreceksiniz. İlgili dosyaya ulaşmak için yön tuşlarını kullanmanız yeterli olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Duruma göre varsa TV’ nin yeni versiyonunu güncelleyiniz. Yoksa en son olarak fabrika değerlerine döndürüp tekrardan işlemlerin yapılması gerekebilir.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir