Android 4.3 Resmi Dağıtım için 25 Temmuz İşaret Ediliyor, Nexus 4 için Hemen Yükle!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz ay Galaxy S4 Google Edition için sızdırılan Android 4.3, XDA-Geliştiricileri tarafından Nexus 4 için indirilebilir hale getirildi. Jeff Williams isimli kullanıcının bir Google çalışanından satın aldığını iddia ettiği Nexus 4’te Android 4.3’ün yer aldığını fark eder ve XDA-Geliştiricilerin yardımı ile sistem dökümünü almayı başarır. Söz konusu yazılım şu an için indirilebilir durumda.

teknik destek

Android 4.3’te yer bulan yeniliklere değinecek olursak; dokunmatik hassasiyetinin artırıldığı bildiriliyor, bunun yanı sıra arayüzü değiştirilen kamera/galeri uygulaması, konum bilgisinin hücresel ya da Wi-Fi bağlantı seçeneklerine bağlı olarak aktif hale getirilmesi, yeni API seviyesi (18), düşük güç tüketimi sağlayan Bluetooth 4.0 LE (mobil platformun yanı sıra sağlık ve güvenlik gibi alanlarda kullanılan cihazlarla bağlantı esnasında daha az enerjinin harcanması) ve arama ekranına T9 özelliğinin eklenmesi (numaranın tuşlanmasıyla aranacak kişinin ekranda belirmesi).

Daha hızlı ve detaylı grafiklere sahip uygulamaların oluşturulmasına olanak sağlayan ve aynı zamanda masaüstünde OpenGL 4.3 ile uyumlu olduğu için geliştiricilere büyük kolaylık sağlayacak yeni mobil grafik API’si OpenGL ES 3.0 ile geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan ve Android ekosisteminde birçok telefonun tehdit eden “Master Key” güvenlik açığına karşı oluşturulan güvenlik yaması da Android 4.3’te yer bulacak önemli yenilikler olacak.

Sızdırılan yazılımı dilerseniz yer alan yükleme talimatı aracılığıyla Nexus 4 telefonunuzda tecrübe edebilirsiniz. Bunun için cihazın root yetkisine ve Custom Recovery’nin (TWRP) kurulu olması gerekiyor. Yazılımda bootloader ve radyonun henüz yer almadığı aktarılırken, oluşabilecek sorunlara karşı her ihtimali göz önünde bulundurarak mevcut yazılımınızı yedeklemenizi öneririz.

Andoroid 4.3’ün resmi olarak 24 Temmuz’da tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Yeni Nexus 7’de yer alması bekleniyor. Android takım lideri Sundar Pichai’nin gerçekleştireceği mini etkinlikte Android’in yanı sıra Chrome OS cephesinde de kimi yeniliklerin duyurulması bekleniyor. 24 Temmuz’da yayınlanacak Android 4.3’ün hemen bir gün soransında ise diğer Nexus cihazlara sunulması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!