Android Flash Player Sorununun Çözümü Var Mı!

blank

Android cep telefonu ve tablette Flash Player sorunu için ne yapılmalı? Flash Player uygulama indirme ve yükleme sorununun çözümü nedir?

teknik destek

Çok değil birkaç yıl öncesine kadar Flash desteği akıllı telefon satın almak için bir nedendi. Android’in iOS işletim sistemine karşı en büyük kozlarından biri olarak gösterilen Flash Player desteği Jelly Bean sürümünden sonra Android’de yer almadı.

Android Flash Player Sorununun Çözümü Var Mı!

Geliştirici firma Adobe, Flash Player’in Android’in önceki sürümleri için desteğini sürdüreceği bilgisini vermesi rağmen, uygulamanın kısa süre içerinde Google Play’den kaldırılması, yine Google’ın Android Chrome tarayıcısında Flash desteği sunmaması gibi nedenler Flash Player’in Android tarafındaki akıbetini belirleyen süreçler oldu.

Netice olarak son birkaç yıldır mobil cihazlarda Adobe Flash desteği resmen yer almıyor. Adobe bunun yerine  mobil cihazlarda daha az güç harcayan ve işlemciyi daha az yoran  HTML5 standardına ilişkin çalışmalara yoğunlaştı

İnternette birçok içerik şu an için  HTML5 ile uyumlu hale gelmeye çalışırken, yaşanan sürecin çok da hızlı olmadığının altının çizilmesi gerekiyor. Bugün Adobe Flash Player standardını destekleyen siteler azımsanmayacak sayıda. Mobil bölümde bu içeriklerin çalıştırılması için hala Adobe Flash Player’e ihtiyaç duyuluyor.

Resmi olmasa da Adobe Flash Player Android’in yeni sürümleri için yenileniyor ve Android kullanıcılarının Flash Playere’a hala yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Eğer Android cihazınızda tarayıcıda gezinirken bazı görsel ve videolarda görüntüleme sorunu yaşıyorsanız bunun nedeni cihazınızda Flash Player’in kurulu olmamasından kaynaklanıyor.

Android için Adobe Flash Player uygulaması Google Play’den uzun süre önce kaldırıldı. Ancak APK dosyası sayesinde bu desteği geri getirmek mümkün. APK dosyasını telefonunuzun hafızasına atarak herhangi bir dosya yöneticiyle yüklemeniz yeterli. Yükleme öncesinde ise mobil cihazınızda “Ayarlar / Güvenlik / Bilinmeyen Kaynaklar” kısmını seçili hale getirmeniz gerekiyor.

Son bir hatırlatma yapacak olursak; APK dosyasını yükledikten sonra görüntü ve video gibi içeriklerin görüntülenmesinde hala sorun yaşıyorsanız muhtemelen Flash Player ile uyumsuz bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Daha önce sözünü ettiğimiz gibi Google Chrome’da Flash desteği bulunmuyor.

Cihazınızın stok tarayıcısı, Mozilla Firefox ya da Dolphin Browser gibi alternatifler de Adobe Flash Player’i kullanabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!