Android Key Lime Pie’ın Çıkış Tarihini Gösteren Belgeler Qualcomm Tarafından Engellendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çarşamba günü Android Police, Android’in bir sonraki versiyonu olacağı söylenen “Key Lime Pie”ın çıkış zamanını yaklaşık olarak gösteren sızdırılmış Qualcomm slaytlarını açığa çıkarttı. Slaytların gösterdiğine göre Android’in “K-dağıtımı” 2013’ün ilkbaharında duyurulacak. Verilen zaman aralığı 15-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan bu senenin Google I/O’su ile de tam olarak örtüşüyor. Slaytların yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Android Police ve bu haberi tekrarlayan diğer sitelerden, Qualcomm tarafından haberi kaldırmaları talep edildi.

Andronova

Bu kaldırma isteğinin “Google tahmini çıkış süresi” olarak başlıklandırılan Key Lime Pie çıkış aralığı bilgisiyle mi yoksa slaytlarda yer alan diğer bilgilerle mi – örneğin, Qualcomm’un  gelecekte çıkartacağı çiplerin geliştirilmesiyle – alakalı olduğu belirsizliğini korumakta; fakat çip üreticisinin bu haberleri engellemiş olması verilen ilkbahar aralığının gerçek olabileceği ihtimalini güçlendirir nitelikte. Sonuçta Qualcomm bir çok Android üreticisine çip sağlayan bir firma olduğundan, Google’ın gelecekteki planlarıyla ilgili oldukça iyi bir fikre sahip olması çok doğal.

Kaynak: TheVerge

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın