Android Telefonda Gizli Test Menüsü Nedir ve Nasıl Açılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonda gizli test menüsü nedir nasıl kullanılır? Android telefonda teknik verileri kontrol etme nasıl yapılır? Telefondaki Wifi ve batarya kullanım bilgilerini görüntüleme.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Önceden, bir cep telefonuyla arama veya mesajlaşma işlemlerini yaparken, şimdi kalp ritmimizi dahi ölçebiliyoruz. Son 7-8 yılda akıllı telefonlardaki teknoloji o kadar ilerledi ki, bir çoğumuz akıllı telefonlarımızın çoğu özelliğini dahi bilmiyoruz.

Çoğunluğun bilmediği özelliklerden biri de, Android telefonlarındaki normalde gizli olan “Testing” test menüsü.

Android telefonlarda cihazın ilk üretim anından buyana telefon hakkında teknik verileri barındıran Test menüsü ile oldukça faydalı bilgilere ulaşmak mümkün. Yazımızda “Testing” menüsüne nasıl girileceğini ve detayları bulacaksınız.

Android telefonda gizli test menüsü

Android telefonda gizli test menüsü

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Testing “Test Menüsü” Nedir ve Ne İşe Yarar?

Android telefonlardaki Testing (Test menüsü) cihaz hakkında telefon bilgileri, batarya bilgileri, cihaz kullanım bilgileri, wi-fi bilgileri gibi önemli teknik verilere ulaşmanızı sağlamasının yanı sıra, ayrıca wi-fi ayarları radyo kapatma (bunu FM radyo ile karıştırmayın, bu operatör sinyallerini kapatan bir işlevdir) gibi önemli kontrol seçeneklerine de ulaşım sağlar.

android-gizli-test-menusu-goruntu3

android-gizli-test-menusu-goruntu4

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Test Menüsü Nasıl Açılır?

Test menüsüne ulaşmak için yapmanız gereken şey, arama ekranına *#*#4636#*#* kodunu yazmak. Bunun için arama tuşuna basmanıza da gerek yok. Son “*” sembolünü yazdığınızda zaten otomatik olarak açılacak.

android-gizli-test-menusu-goruntu1

Bu menüye girip telefonunuz hakkında ilgi çekici bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak bilmediğiniz şeylere dokunmamanızı tavsiye ederiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir