Samsung Nexus S için Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı, Hemen Yükleyin!

Google, ikinci akıllı telefonu olan Samsung Nexus S‘i yine aynı üreticiden çıkan Galaxy Nexus‘un duyurulmasının ardından kısa süre içerisinde yeni Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonuna güncelleyeceğini açıklamıştı. Gerçekten tam da Google’ın ifade ettiği gibi Verizon operatörlü Galaxy Nexus’un satışa sunulmasının ertesi günüCrespo kod adlı Nexus S için Android Ice Cream Sandwich versiyonunun temel sürümü 4.0.3 güncellemesi dağıtılmaya başladı.

Her zamanki gibi güncellemeler ilk olarak GSM modeline yani Türkiye’de kullanılabilir olan Nexus S’ler için yayınlandı. Sprint, T-Mobile ve AT&T’nin Nexus S GSM ya da 4G modelleri için 4.0.3′ün önümüzdeki haftalarda dağıtılması planlanıyor. Kullanıcıların Android 2.3 Gingerbread‘den yeni işletim sistemi versiyonu Ice Cream Sandwich’e geçişte zorluk çekmemeleri için bazı ipuçları yayınlayan Google’ın bu dökümanına ulaşarak 4.0 sonrası ne gibi değişikliklerin meydana geldiğini öğrenebilirsiniz.

Samsung Nexus S için güncellemenin 4.0.3 versiyonunu taşıyor olması, Ice Cream Sandwich’in temel sürümü olan bu yazılımın bir süredir diğer üreticiler tarafından kullanılabildiğini gösteriyor. Umarız beklediğimiz gibi diğer Android akıllı telefonları ve tablet bilgisayarları için Ocak-Şubat aylarında güncellemeler kullanıcılara ulaşmaya başlar. Samsung Nexus S’in Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich versiyonlu güncellemesine ve yükleme adımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.