Android telefonda şebeke çekmiyor sorunu

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

En fazla telefonda şebeke çekmiyor sorunu yaşanan Android cep telefonları oluyor. Nedeni en çok tercih edilen sistem olmasından dolayı olduğunu düşünüyoruz. Tabi her yönüyle çeşitliliği göz önüne alınması gerekiyor.

Ad imageAd image

Ülkemizde ve dünyada birçok insanın elinde bulunan Android cep telefonları kullanımı açısından birçok insanın gözüne, zevkine, ihtiyacına hitap etmektedir. Dünyanın her yerinde satışı olan bu son model Android cep telefonlarına ilgi oldukça yoğundur. Birçok insan akıllı bir cihaz aldıktan sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar.

Elbette sadece zamanın nasıl geçtiğinden çok işlevsel önemi de oldukça fazladır.  Android telefonlardaki bu şebeke sorunu ne yazıktır ki hemen hemen her insanın başına gelebilmektedir. Marka olarak birçok şirketin üretebildiği bu telefonlarda şebeke sorunu olduğu ortadadır. Ama insanlarımız bunun pek farkına varmadan kullanıyor.

ŞEBEKE YOK, eskiden çok sık karşılaşılan ve ya yazılımla ya donanımla alakalı bir problem olurdu. Donanım tarafında çoğunlukla düşme sonucunda çıkan bir arıza ve entegre değişimi gibi işlemler görülebilir. Hiç bu sorunla karşılaştınız mı? Şebeke sinyal seviyesi yani simgesi 1’e düşüyor ve ara ara böyle görülüyor. Bazılarında bölgelere göre çıkarken bazılarında ise her yerde bu şekilde olabilmekte. Cep telefonunuzu düşürdünüz mü? Simkart uyumsuz olabilir mi? İşte bu sorular çözüme ulaştırmak için önemli bir adımdır.

 • Cihaz yeniden başlatıldı mı?
 • Şebeke ayarlarını değiştirerek test yapıldı mı?
 • Cihazı sık düşürdünüz mü?

Android şebeke sorunu

Eski dönemleri hatırlayın. Android telefon diye bir şey yoktu hayatımızda. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyanın her yerine sıçrayan bu akıllı cihazların birçok sorunu karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde patlak veren bu sorunlar Türkiye’de de patlak vermiştir.

Ad imageAd image

Android şebeke hatası alındığında telefonda şebeke olmadığı anlamına gelmekte. Telefonda şebeke sorunu genelde telefonun düşürülmesi veya yazılım yüklemelerinde görülmekte. Atılan ROM uyumsuzluk yaptığında veya imei atılan cihazlarda çıkmakta.

Peki şebeke yok ile sinyal yok aynı şey mi? Mantığına baktığımızda evet diyebiliriz. Sinyal uyarısı genelde televizyonlarda ve uydu cihazlarında sinyalin alınmamasında görülmekte ve şebeke sıkıntısı ise telefonların çekimlerinde yaşanan problemdir. Şebeke hatasıyla karşılaştığınız da ne yapılmalı şeklinde arayışlar çıkıyor.

Android telefonda şebeke sorunu

Telefonda şebeke çekmiyor çözümü

Yetkili servislere götürülerek halledilmeye çalışılsa da bir süreden sonra oralar bile yetersiz kalmaktadır. İyice kontrol edilip öyle alınmalıdır yoksa insanlarımızın elinde patlar. Şebeke sorunu en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Ne yazıktır ki insanlarımız çeşitli oyunlar oynamak için bu konulara biraz daha az aldırış etmektedirler. Oysaki araştırılıp en iyisi alınsa bu durumdan rahatlıklar kurtulabilirler.

İşini en iyi yapan markalardan birisi Samsung markasıdır. G.Kore şirketinin bir tasarısı olan Android akıllı telefonları günümüzde en çok tercih edilen telefon modellerinden birisidir.

İş stratejisi karşısında insanlar bir ürün çıkmadan sokaklarda sabahlayarak kuyruklarda o modeli alabilmek için beklemektedirler. Dünyanın sadece sayılı yerlerinde ve sayılı illerinde yetkili bayileri bulunan bu markanın iş stratejisi oldukça iyidir.

Şu an için Türkiye’de sadece İstanbul ili sınırlarında 2 tane yetkili satış bayisi vardır. İnsanlarımız mobil cihazları araştırırken bazen titiz davranırken bazen de gelişi güzel karar verebiliyor. Her ne alınırsa alınsın araştırarak güzel bir alışveriş yapmaları gerekir.

Şebeke sorunu elbette ki fabrika odaklı bir durumdur. Fabrikada üretildikten sonra bu akıllı Android cep telefonları gerekli denetim ve sıkıştırmalara tabi tutularak en iyisi için çabalanmalıdır. Günümüz insanları ne yazıktır ki bunlara fazla önem göstermemektedir

Cihaz kontrolü için şunlara bir göz atalım:

 • Telefonu kapatıp açınız ve Şebeke yani ağ ayarlarını kontrol ediniz.
 • Sim kartı farklı bir telefonda ve farklı bir sim karttı da cihazınıza takıp deneyiniz.
 • Manuel şebeke arayınız. 2G veya 3G açıksa kapatınız.
 • Aynı operatörü kullanan başka kullanıcıda sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin.
 • Cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz.
 • İmei kontrol ediniz kopyalanmış olabilir.
 • Son adım yazılım güncelleme yapınız. Sıfırdan ROM atılacaksa doğru yazılım olduğundan emin olunuz.

Şebeke çekmiyor sorunu ile bizimle iletişime geçmek isteyen kullanıcılar sorunu detaylarıyla hatta yapabiliyorsanız ekran görüntüleri ile yorum bırakınız.

Android telefonda şebeke sorunu

 • WiFi ve mobil verinin kapatılarak test edilmesi gerekebilir. İşlemlerde deneme yapılırken her adımdan sonra uçak moduna alınıp tekrar pasif yapılarak deneme yapılabilir

Android şebeke sorunuAndroid şebeke çekmiyortelefonda şebeke çekmiyortelefonda şebeke yok

Donanım tarafında arıza olduğunu netleştirmek adına yukarıdakileri kontrol edelim. Arıza varsa önce yetkili olan servisle iletişime geçiniz. Yüksek fiyatlardan dolayı farklı teknik servisle görüşecekseniz, karar verdiğiniz yerleri internetten araştırmadan tercih etmeyiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe