Android telefonda torrent uygulamaları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Anroid işletim sistemi bir çok mobil cihaz tarafından kullanmaktadır. Bu işletim sisteminin bu kadar yaygın olmasının sebebi ise linux tabanlı ve telif hakları konusunda daha serbest olmasıdır. Bundan dolayı etrafımızdaki her marka ve model telefonda android işletim sistemini görmeniz mümkündür. Fakat firmalar sadece bu işletim sistemi kendi modellerine göre tasarlamaktadır.

Teknoloji destek

Android işletim sisteminin bu kadar yayılması ve mobil cihazların yoğun olarak kullanmasından dolayı artık bilgisayar ortamında kullandığınız bütün yazılımların mobil versiyonlarda çıkmaktadır.

Android torrent uygulaması

Bilgisayar dünyasında kullanılan bir çok oyun ve program bulunmaktadır. Bu yazılımlar içerisinde dosya indirmede programları nerede ise en çok kullanılan yazılımlar arasında yer almaktadır.

Android telefonda torrent uygulamaları

Dosya indirme işlemi bir çok farklı şekilde yapılmaktadır. bu makalemizin konusu olan torrent sistemi de bu indirme yöntemlerinden biridir. Daha önceleri dosyalar halen gerçi devam etmektedir internette bulunan dosya barındırma sitelerine yüklenerek kullanıcıların o siteler üzerinden indirilmesi sağlanmaktaydı fakat torrent sistemi açıkçası bu sistemi çöpe atmıştır diyebiliriz.

Android telefonlarda torrent uygulamaları nelerdir

Torrent bir indirme protokoludur. Sizlere daha hızlı dosya indirme imkanı kazandırdığı gibi büyük dosyaları indirirken ara verdikten sonra tekrar aynı yerden indirme imkanı sizlere vermektedir. İsterseniz bilgisayarınızı kapatınız tekrar açtığınızda uygulamada dosya indirme işlemi kaldığı yerden devam edecektir. İşte bu torrent indirme uygulamasını android telefonlarda kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Toorent yazılımlarının mobil versiyonları yapılarak android merketlere yüklenmiştir. İşte o torrent uygulamaları ve linkleri;

  • µTorrent Beta : 100.000.000 – 500.000.000  arasında indirme sayısı ile ilk sırada bulunan bir torrent uygulamasıdır. 2.750.301 oy içerisinde 1.990.445 oyu beş yıldız alan güzel bir uygulamadır.
  • BitTorrent Beta : 10.000.000 – 50.000.000 arasında indirme sayısı olan uygulamadır. Uygulama ile ilgili 488.200 adet oy kullanılmıştır.
  • aTorrent : 10.000.000 – 50.000.000 arasında indirme sayısı bulunmaktadır. 157.956 sayısı kadar program hakkında görüş belirtilmiştir.

Bu uygulamaların tanıtımını yaptıktan sonra bir hatırlatmada bulunan büyük GB dosyaları indirirken kesinlikle mobil veri bağlantısını kullanmayınız.  Bu sizlere daha sonra yüksek fatura olarak dönebilir. Bunun için telefonunuzda wi-fi bağlantısı yaptığınızda torrent uygulaması kullanınız.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir