Huawei Mate 20x fiyatı (yaklaşık)

Huawei' nin yeni telefonu Mate 20x fiyatı ve özellikleri yayınlandı. Satış aralığı yaklaşık olarak beklenen fiyatlarda olacağı kesin gibi görünüyor.

Huawei Mate 20x fiyatı (yaklaşık)
müşteri hizmetleri

Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen telefonu Huawei Mate 20x 16 Ekim'de Londra'da yapılacak olan lansmanla piyasaya girecek. Kirin 980 işlemcisini tanıtan Huawei, Mate 20x ve Mate 20x Pro bu işlemci ile donatmıştır.

Huawei, kendi resmi sosyal hesabında telefonla ilgili bir video paylaşarak merakları üzerine çekmeyi başarmıştır. Videoda görülen dikkat çekici özelliklerinden biri de cihazın özel bir soğutma sistemiyle geleceğini gösteriyor. Ayrıca oyuncu odaklı bir telefon olacağından da bahsedilmektedir. Soğutma özelliği sayesinde daha uzun bir batarya süresi ve daha keyifli bir oyun oynama yetisine sahip olacak.

Huawei Mate 20x fiyatı (yaklaşık)

Huawei Mate 20x özellikleri

Resmilik kazanmasa da detaylara göre, Mate 20X modeli 7.21 inç boyutlu olup OLED ekrana ve 2240x1080 ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Mate 20 serisinden farklı olarak daha geniş bir ekrana sahip olacak.

Telefonun tasarımı konusunda ise Mate 20X serisine uygun olarak piyasa sürülmesi beklenmektedir. RAM olarak ise 6GB RAM ve 8GM RAM seçenekleriyle önümüze çeşit sunmaktadır. Ayrıca microSD kartlar ile 256 GB'a kadar hafızanın artırılabilmesi bekleniyor.

Telefonda beklenen arayüz EMUI 9 dur. Mate 20 Pro modeli için ise ekrana entegre parmak izi sensörü olması beklenmektedir.

Huawei Mate 20X, geliştirilmiş kamera fonksiyonlarıyla da dikkat çekiyor. Telefonun arka tarafında 20 ve 2 mega piksellik iki adet kamera bulunuyor. Ön tarafta ise Face Unlock özelliği (yüz Tanıma) ile 24 ve 2 mega piksellik iki adet kamera daha var. Telefonun altın, siyah ve mavi olmak üzere 3 renk seçeneği bulunuyor.

Huawei Mate 20x fiyatı 1080 ile 1200 dolar arası olması bekleniyor.

müşteri hizmetleri