Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıktı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Cep telefonumda renkli çizgiler çıkıyor çözümü nedir? Ekran görüntü sorunu. Android telefonumda ekranda yeşil çizgiler çıkmaya başladı ne yapabilirim sebebi nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Elektronik cihazlar günlük hayatımızda artık ciddi olarak yer etmeye başladı. Yüksek meblalar ödenerek alınan bu cihazlar bazıları 10 yıl kullanabildiği gibi bazıları ise garanti süresi bittikten birkaç ay sonra arıza verebilmektedir. Tabi bazılarıda garanti süresi içerisinde de arıza verebilmektedir.

Yukarıdaki gibi bir durumda olanlar tabiki şanslı olanlardır. Çünkü herhangi bir ücret ödemeden oluşan bu arıza ücretsiz olarak yetkili servis tarafından çözülmektedir. Şimdi bu kadar elektronik cihazların garanti serüveninden bahsettikten sonra android işletim sistemine sahip bir telefonda yaşanan donanımsal bir hatadan bahsedelim.

Android ekranda yeşil dikey çizgiler

Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıktı

Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıkıyor

Android telefon kullanan bszı kullanıcılar telefonlarında 2 veya 3 yıl sonra ekranda yeşil çizgiler oluştuğu şeklinde bir ekran hatası aldıkları yer almaktadır. İşte bu haberimizde bu dikey yeşil çizgiler bulunan bir ekrana sahip son kullanıcının bu sorununun nereden kaynaklandığını anlatacağız.

Telefon ekranlarında yer alan bu yeşil dikey çizgiler ekranda ölü piksellerin olduğunun göstergesi olabilir. Şimdi bu kanıya kesin olarak varabilmek için yapmanız gereken telefonunuza bir hard reset atmanızdır. Çünkü yazılısal bir sorun varsa hangi sorun olursa olsun bu işlem sonucunda giderilecektir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yukarıdaki hard reset işlemine rağmen halen yeşil dikey çizgiler görmeye devam ediyorsanız ekranda ölü piksel bölgelerinin olduğu kesinleşmiştir.

İşte bu durumda cihazınızın garanti süresine bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü eğer bu şekilde kullanmak istemezseniz ekranı değiştirmeniz gerekmektedir. Bu değişim pahalı olduğundan garantinizin olması sizin yararınızadır.   


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 15:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir