Pi Network nedir ne kadar güvenli nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Pi Network nedir ve güvenli midir diye endişe duyanların iyi araştırmasını öneriyoruz. Para kazanma için yeni bir yöntem olarak görülüyor ve nasıl kullanılır kısa bir bilgi ekledik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Pi Network, yeni dijital paralardan biri olarak piyasaya çıktı ve şu aralar finans sitelerinde uygulamasının indirilmesi için yoğun bir teşvikle karşılaşıyoruz. Tabi kullanıcıların yaptığı reklamlar diyebiliriz. Referans usulü olarak çalışan ve kayıtta Facebook hesabıyla veya cep telefonuyla kayıt işlemi olan bu uygulamayla neler yapılıyor ve ne kadar güvenli sorusu kafalarda dolaşıyor.

Dijital cüzdan denilen bir kavramla açıklamalarında pil tüketiminde çok az harcadığı ve çevre dostu olduğu iddiası bulunuyor. Detayları incelemek isteyenler için minepi.com/faq ve minepi.com/white-paper sayfasını incelemelerini öneriyoruz.

Güvenirlik konusunda kimse bu uygulamaya garanti veremez ve verenlerde çıkar ilişki durumundan dolayı diyebiliriz. Çok sık pazarlama söylemleriyle karşılaşacaksınız. Siz ne anlarsınız, geleceğin Bitcoin’ i ve yarın şu kadar olduğunda görüşürüz diyenlerle karşılaşacaksınızdır. Şu an verilen ödül yarın paraya dönüştürüldüğünde sizden kimlik görüntüsü talep edilebilir. Bu çoğu güvenilir şirketlerde aynı şekildedir ama bunun ne kadar güvenli olduğunu bilemiyoruz. Bilgileriniz pazarlanabilir mi yoksa kendileri kullanır mı bunun garantisini veren olamaz.

Ödül sisteminde referans olduğunuz kişiler kayıt olduğunda ve işlem yaptığında belli bir ödül veriliyor. Kazı işlemi içinse telefondan sürekli hesabınızı açmanız gerekmiyor belli saatlerde giriş yapmanız yeterli oluyormuş. İşte burada biraz kafalar karışıyor. Her ne kadar telefonun donanımı zorlanmadığı söylense de böyle kolay kazanç çok zor. Ya tanıtım için böyle bir şey yapıyorlar ya farklı şeyler oluyor.

Emin olmadığınız platformlardan işlem yapmamanızı öneririz. Bu yerin güvenli olup olmadığını bilmiyoruz ama güvensiz diye bir şeyde diyemiyoruz. Yalnız bilinen kripto sitelerinden biri sanırım bu yıl kapatma kararı aldı ve kullanıcılarının bir kısmı bundan haberi olmadı. İçerisinde yer alan kripto paralar ne yazık ki ellerinden gitti. Yani garanti verebileceğiniz yer sayısı çok azdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Pi’ yi test etmek isteyenler cihazlarının işletim sistemine göre mağaza uygulamasından aratıp yükleyebilirler.

Pi Network indirme ve kullanımı için:

  1. Google Play (Android) ve App Store (iPhone) giriniz.
  2. Aratıp kurunuz.
  3. Facebook ya da telefon numarasıyla kayıt işlemini başlatınız.
  4. Sizden referans olan kişinin davetiye kodunu girmeniz istenilecek. (Bu alanda çoğu sitede görebilirsiniz)

Pi Network nedir ne kadar güvenli nasıl kullanılır

Pi Network nasıl kullanılır


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 21:11

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir