Android Üzerinde PDF Düzenlemenin En İyi ve En Kolay Yolu

Andronova
Yazar Andronova 9 Minimum Okuma

Android üzerinde PDF düzenleme uygulaması arayanlara öneri bir uygulamayı tanıtmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde yer verdiğimiz bu uygulamada yeni gelişmeleri paylaşmak istedik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PDF formatının en iyi yanı, PDF’yi hangi cihazdan görüntülerseniz görüntüleyin, formatın aynı kalmasıdır. Ancak bu, PDF’leri düzenleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aslında, birçok kişi PDF’leri Android üzerinde düzenleyemeyeceğimize inanır. Ancak bu tamamen yanlıştır. Doğru PDF düzenleme aracını kullandığınızda, PDF’nin metinlerini, resimlerini ve diğer tüm öğelerini kolayca düzenleyebilirsiniz. Bu nedenle bu makale, Android üzerinde en iyi PDF düzenleme uygulaması kullanarak PDF nasıl düzenlenir konusunda adım adım bir rehber sunar. O halde başlayalım!

Android Üzerinde PDF Nasıl Düzenlenir?

Android’ de PDF düzenlemek için, içeriği düzenleyebilen bir PDF düzenleme aracı kullanmanız gerekmektedir ve bu esnada biçimi korumalıdır. Google Play Store’da onlarca PDF düzenleme aracı bulunsa da, UPDF, Android’in en güçlü ve özellik dolu PDF düzenleme aracı olarak öne çıkmaktadır.

UPDF, Android’deki en güçlü ve özellik dolu PDF düzenleme aracı olarak öne çıkan bir yapay zeka destekli PDF düzenleme uygulamasıdır. Tıklama tabanlı kullanıcı arayüzü, içeriği düzenlemeyi, içeriği değiştirmeyi, yazı tipini, rengi, yazı tipi boyutunu değiştirmeyi vb. gibi metin düzenlemeyi basit hale getirir. Resimler için ise bir tıklamayla değiştirebilir, kırpabilir, döndürebilir, çıkarabilir ve silebilirsiniz. Ayrıca, yeni metinler ve bağlantılar ekleyebilir ve diğer birçok özelleştirmeyi yapabilirsiniz.

UPDF’nin Avantajları:

 • PDF’leri düzenlemek için en basit arayüz.
 • Metinleri ve renkleri değiştirme yeteneği.
 • Resimleri ekleyebilme/değiştirebilme/silebilme/kırpabilme/döndürebilme yeteneği.
 • Bağlantı ekleyebilme yeteneği.
 • PDF’leri vurgulayarak, çizerek, altını çizerek ve etiketler/sticker’lar ekleyerek not alabilme yeteneği.
 • Öğrenme eğrisi olmaksızın hatasız, süper hızlı performans.
 • Diğer PDF düzenleyicilerinden daha ucuz bir abonelik planı.
 • Yapay zeka eklentisi.

Kısacası, UPDF, ihtiyacınız olan tek PDF düzenleme aracıdır. UPDF ile Android üzerinde PDF düzenlemeyi kolayca yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Adım 1: UPDF’yi indirin ve düzenlemek istediğiniz PDF’yi açın.

Adım 2: Düzenleme moduna girmek için üst menüden “Düzenle” simgesine tıklayın.

Android uzerinde PDF duzenleme 1
Android üzerinde PDF düzenleme uygulaması

Adım 3: Düzenlemek istediğiniz metni seçin. Açılan pencereden “Metni Düzenle”ye tıklayın ve metni düzenlemeye başlayın.

Android uzerinde PDF duzenleme 2
Android PDF düzenleme uygulaması

Adım 4: Metnin rengi, yazı tipi veya boyutu gibi diğer metin özelliklerini değiştirmek isterseniz, “Özellikleri Düzenle”ye tıklayın ve değişiklikleri yapın.

Android uzerinde PDF duzenleme 3
Android PDF düzenleme programı

Adım 5: Resimleri düzenlemek için düzenlemek istediğiniz resmi seçin. Açılan pencerede resmi kopyalama, kesme, silme, kırpma veya değiştirme seçeneklerinden uygun olanı kullanın.

Adım 6: Yeni bir resim eklemek için üst menüden “Resim” simgesine tıklayın ve resmi nereden içe aktarmak istediğinizi seçin. Daha sonra içe aktarılan resmi PDF’ye ayarlayın.

Android uzerinde PDF duzenleme 4
Android PDF düzenleme APK

Bu kadar! UPDF’nin tıklama tabanlı arayüzü, herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan PDF düzenlemeyi son derece kolay hale getirir. Şimdi UPDF’yi indirin ve PDF’lerinizi kolayca düzenlemeye başlayın.

Android’de PDF Düzenlemek İçin Ücretsiz Bir Yol Var Mı?

Hayır, Android’de PDF düzenlemek için ücretsiz bir yol bulunmamaktadır. PDF’leri düzenlemek için, düzenleme aracının karmaşık biçimlendirmeyi algılayabilmesi ve metin, resim veya diğer öğeleri düzenlerken biçimi koruyabilmesi gerekmektedir. Bu hassas performans verimliliği, uzun bir çalışma süresinden sonra deneyimli geliştiriciler tarafından oluşturulan özel bir araca ihtiyaç duyar. Bu nedenle, Play Store’da ücretsiz PDF düzenleme aracı diye bir şey yoktur.

Eğer hala Android üzerinde ücretsiz PDF düzenlemeyi iddia eden bazı araçlar görüyorsanız, temel düzenleme yeteneklerini sunarlar, örneğin not eklemek veya yeni metin kutuları eklemek gibi. Ancak zengin özelliklere sahip PDF düzenleme yeteneklerine erişim sağlayabilmek için ödeme yapmanızı isteyeceklerdir. Kısacası, ücretsiz PDF düzenleme aracı, tam düzenleme işlevlerini ücretsiz sunan bir şey değildir.

Android Üzerinde PDF Düzenlemenin İki Başka Yolu

UPDF’nin yanı sıra, Android üzerinde PDF düzenlemenin başka iki yolu daha vardır.

1. Adobe Acrobat Uygulaması ile Android Üzerinde PDF Düzenleme

Adobe Acrobat, PDF’leri okuma ve Android üzerinde düzenleme konusunda saygın bir uygulamadır. Adobe Acrobat uygulamasını Android cihazınızda PDF düzenlemek için kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Adobe Acrobat uygulamasını indirin ve Android cihazınızda açın, ardından Adobe hesabınıza giriş yapın.
 2. Düzenlemek istediğiniz PDF’yi açmak için “+” simgesine tıklayın.
 3. Alt çubuktan “Kalem” simgesine tıklayın ve “PDF Düzenle”yi seçin. Daha sonra metin ve resimleri düzenleyebilirsiniz.

Adobe Acrobat uygulamasını kullanarak Android üzerinde PDF düzenleyebilirsiniz.

Android uzerinde PDF duzenleme 5
PDF düzenleme uygulaması Android

Ancak, Adobe Acrobat kullanmanın UPDF’ye göre bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bunlar şunlar olabilir:

 • Daha karmaşık bir arayüz
 • Pahalı abonelik ($29.99/ay)
 • Daha az sorunsuz işlevsellik

Genel olarak, Adobe Acrobat da PDF düzenleyebilir, ancak UPDF, daha kapsamlı, özellik dolu, sorunsuz ve maliyeti uygun bir düzenleme deneyimi sunar.

2. Adobe Acrobat Online ile Android Üzerinde PDF Düzenleme

Adobe Acrobat, Android uygulamasının yanı sıra web tabanlı PDF düzenleme de sunmaktadır. Adobe Acrobat çevrimiçi PDF düzenleyicisine erişmek için sadece bir tarayıcı uygulamasına ihtiyacınız vardır. Aşağıdaki adımları izleyerek Adobe Acrobat çevrimiçi PDF düzenleyiciye erişebilirsiniz:

 1. Tarayıcı uygulamasını açın ve Adobe PDF düzenleyici web sitesini ziyaret edin.
 2. Sağ üst köşeden “3 nokta” menü simgesine tıklayın ve web sitesini masaüstü modunda görüntülemek için “Masaüstü Sitesi”ni seçin.
 3. “Bir dosya seçin”e tıklayın ve düzenlemek istediğiniz PDF’yi yükleyin.
 4. Adobe hesabınıza giriş yapın.
 5. Metin eklemek, vurgulamak, yorumlara yanıt vermek veya çizim yapmak için üst çubuktaki araç düğmelerini kullanın.
 6. İşiniz bittiğinde, düzenlenmiş PDF’yi kaydetmek için “İndir”e tıklayın.

Bu şekilde, Adobe çevrimiçi PDF düzenleyicisi kullanarak PDF’lerde temel düzenlemeler yapabilirsiniz.

Android uzerinde PDF duzenleme 6

Ancak bu yöntemin bazı dezavantajları şunlar olabilir:

 • Kapsamlı PDF düzenleme yeteneklerinin eksikliği
 • İnternet bağlantısı gerektirir
 • Büyük boyutlu PDF’leri yükleme ve düzenlemeyle ilgili zorluklar
 • Çevrimiçi düzenleme nedeniyle güvensizlik duygusunu artırır

Adobe Acrobat çevrimiçi, Android için metin eklemek, çizmek veya vurgulamak gibi temel düzenlemeler için bir Android PDF düzenleme ücretsiz aracı olarak önerilir. Bununla birlikte, detaylı düzenlemeler için uygun değildir. Kapsamlı düzenlemeler için UPDF mükemmel bir alternatif gibi görünüyor.

UPDF, Android için Bir PDF Düzenleyiciden Daha Fazlasıdır

Şimdiye kadar UPDF’nin özellik açısından zengin ve kullanıcı dostu PDF düzenleme yeteneklerini öğrendik. Ancak UPDF’nin yetenekleri burada sona ermiyor. UPDF’nin sunabileceği çok daha fazlası var:

 • PDF’leri Dönüştürme: PDF’leri Word, Excel, PowerPoint, resim, RTF, CSV, metin gibi çeşitli diğer formatlara dönüştürebilir.
 • PDF’leri Sıkıştırma: Kaliteyi bozmadan PDF’lerin boyutunu küçültebilir.
 • UPDF Yapay Zeka (AI): PDF’lerle sohbet etmek ve anında özetler, çeviriler, açıklamalar ve soruların yanıtlarını almak için ChatGPT destekli bir AI asistan sunar.
 • OCR PDF’leri: OCR teknolojisiyle taranmış PDF’leri düzenlenebilir PDF’lere akıllıca dönüştürebilir.
 • Toplu PDF’ler: Birden çok PDF’yi toplu olarak birleştirebilir, dönüştürebilir, yazdırabilir, ekleyebilir ve şifreleyebilir.
 • PDF Oluşturma & Doldurma & İmzalama: Formları doldurmanın ve PDF’leri imzalamanın en kolay yolu.
 • PDF Sayfalarını Düzenleme: PDF sayfalarını silme, ekleme, döndürme, kırpma, çıkarma, bölme ve yeniden düzenleme yeteneği.
 • PDF’leri Yönetme: Tüm belgeleri yönetmek için merkezi bir yer sağlayarak dosya yöneticisi olarak hizmet eder.
 • Güvenlik: PDF’leri kötüye kullanımı önlemek için şifre koruma yeteneği.

Yukarıda belirtilen tüm UPDF yetenekleri Windows, Mac, iOS ve Android için erişilebilir. Kısacası, UPDF, tüm PDF ile ilgili ihtiyaçları karşılamak için bir arada sunulan bir PDF paketidir. Peki, ne bekliyorsunuz? 599 dolar değerinde ödül kazanma ve ücretsiz siparişlerden yararlanma fırsatı için hazır durun ve UPDF Pro ile AI eklentili sürümde %63 indirimden yararlanın.

Sonuç

PDF belgelerinin giderek artan kullanımıyla, PDF metinlerini ve resimlerini düzenleme ihtiyacı da artmaktadır. Masaüstü, PDF düzenlemeyi kolay bir şekilde yapma imkanı sağlar, ancak Android cihazınızdan da düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu makale, farklı PDF düzenleme araçları kullanarak Android üzerinde bir PDF’yi nasıl düzenleyeceğinizi detaylı bir şekilde ele almıştır. Ancak UPDF, son derece uygun fiyatlarla geniş düzenleme, not alma ve diğer işlevleri sunması nedeniyle favori ve önerilen seçeneğimizdir. Bu nedenle, makaleyi UPDF’i indirmenizi ve düzenlemelerinizi kolayca yapmanızı tavsiye ederek sonlandırıyoruz.

Android üzerinde PDF düzenleme uygulaması makalemizi buraya kadar.

Sonraki konu: En iyi PDF düzenleyici

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir