Android ve Firefox İşletim Sistemlerini Bir Arada Sunan Revolution Akıllı Telefon Çok Yakında Tanıtılacak!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

2013’ün ilk çeyreğinde Firefox işletim sistemiyle çalışan ilk telefonlar olan Peak ve Keon modelleri duyuran İspanyol telefon üreticisi Geeksphone, önümüzdeki yıl kullanıcılara çok özel bir model sunmaya hazırlanıyor. Faaliyet alanı genellik Avrupa kıtası olan telefon üretici, Android ve Firefox işletim sistemlerini bir arada sunan Revolution isimli akıllı telefonun hazırlıklarını sürdürürken, söz konusu telefon yüksek olasılıkla 2014’ün ilk aylarında tanıtılmış olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çift işletim sistemine sahip telefonun hazırlık aşamasının başladığı bilgisi geçtiğimiz aylarda gündemde yer edinmişti. Şimdi ise Revolution isimli telefona ait ilk donanım bilgileri gelmeye başladı. Telefon, Galaxy Tab 3 10.1 modelinde olduğu gibi 1.6GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Intel Atom Z2560 işlemcisinden güç alacak. 4.7-inç boyutunda qHD çözünürlüklü (960 x 540p) ekrana sahip olacağı bildirilen telefon, 2K çözünürlüklü ekranlara geçisin başladığı bu süreçte eleştirilerin hedefinde olacaktır.

Arka bölümde 8MP çözünürlüklü kamera, 2.000mAh kapasiteli batarya ve genişletilebilir depolama gibi özelliklere sahip olacağı bildirilen telefonda RAM miktarına henüz netleşmese de giriş-orta seviyede konumlandırılan Revolution modelinde 1GB RAM’in yer alması bekleniyor.

Firefox işletim sistemine sahip Keon ve Peak adlı cihazlar 91 Euro ve 149 Euro’dan satışa sunulurken, her iki telefonda kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Android / Firefox OS işletim sistemlerinin bir arada sunulması da farklı bir kullanım deneyimi yaşatacağı gerekçesiyle, üstelik yine bütçe dostu bir fiyatın benimsenmesiyle Revolution modeli de kayda değer satışlar gerçekleştirecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: pocketnow

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak