Yeni Nesil Nexus 7, Temmuz Ayında Adroid 4.3 ile Satışa Sunulacak

Google I/O etkinliğinde resmi tanıtımına kesin gözüyle bakılan yeni nesil Nexus 7, etkinlik kapsamında sunulan yenilikler arasında yer bulmamış ve Google cephesinde de konuya ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil. Teknoloji dünyasının saygın kuruluşlarından DigiTimes, yeni nesil tablete ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunurken, tabletin sahip olduğu fiyat itibariyle giriş seviyesinden uzak kalacağını bildirdi.

Andronova

Nisan ayında Reuters tarafından yayınlanan haberde ikinci nesil Nexus 7’nin temmuz ayında raflardaki yerini alacağına ilişkin açıklamalar yer almıştı. DigiTimes’ın Tayvanlı tedarikçilerden elde ettiği bilgilere bakıldığında bu iddiaların bugün haklılığı ortaya çıkıyor. Site, tabletin 16GB’lık versiyonunun temmuz ayında en az 229 dolarlık bir fiyat ile satışa sunulacağını iddia etti. Teknik özellikler noktasında detaylara yer verilmezken, serinin ilk modelinde Tegra-3 işlemcisini benimseyen Google’ın serinin ikinci modelinde ise Qualcomm cephesinden bir işlemciye yer vermesi bekleniyor.

Mayıs sonunda Bluetooth SIG kayıtlarında ortaya çıkan ve son olarak FCC onayı alan tabletin Android 4.3 ile çalıştığı görülürken, cihazın diğer teknik özelliklerine değinecek olursak; 7-inç boyutunda 1920 x 1200p çözünürlüklü IPS ekran, dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM, 8/16GB depolama seçenekleri, 5MP çözünürlüklü arka kamera, NFC, kablosuz şarj desteği, Bluetooth 4.0 ve 4.000mAh kapasiteli batarya.

kaynak: androidbeat

Andronova