Sony’nin Walkman Serisi Henüz Ölmedi! Android ile Çalışan İki Yeni Walkman Tanıtıldı

30 yıldan fazla bir geçmişi olan Walkman serisi, günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ve iPod’un rekor satışlar elde etmesiyle eski ilgisinden uzaklaşmış durumda. Ancak Sony’nin duyurduğu yeni nesil Walkman’lara göz attığımızda; cihazların hem Android işletim sistemi ile çalışması hem de göz dolduran bir donanım sergilemeleri ilgiyi tekrar yukarılara taşıyabilir.

Japonya’da gerçekleşen tanıtımda dikkat çeken model NW-ZX1 oldu. 128GB dahili depolama sunan cihaz 760 dolardan satışa sunulacak. Cihazın arka bölümünde yer alan çıkıntı büyük bir kulaklık amplifikatörünü içerisinde barındırıyor ve bu sebeple mümkün olan en iyi ses deneyimi sunuluyor. NW-ZX1’in sadece gri renk seçeneği bulunuyor.

NW-F880 serisine göz attığımızda; siyah, Beyaz, Mavi ve Pembe renk seçenekleri karşımıza çıkıyor. 64GB’lık versiyon sadece siyah ve beyaz renk seçeneğinde olacak. 16GB’lik depolama seçeneği sunan NW-F885 274 dolar, 32GB depolama sunan  NW-F886 304 dolar ve 64GB’a sahip olan  NW-F887 modeli ise 405 dolardan satışa sunulacak. Seriye dahil edilen tüm cihazlar HX, FLA, WAV, AIFF ve ALAC ses formatları ve 92kHz / 24bit ses desteği içerir.

Walkman-1

NW-ZX1 ve NW-F880 serisinin ortak özelliklerine değinecek olursak; 4-inç boyutunda 480 x 854p çözünürlüklü ekranlar beraberinde Triluminous teknolojisini de getiriyor. Her iki cihaz Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışırken,  Bluetooth, Wi-Fi ve NFC ile kablosuz hoparlörlere destek sunmaktadır.

NW-F880 serisinde 1GHz frekans hısında çalışan çift çekirdekli Cortex-A9 yapılı OMPA4 çipi kullanılıyor. Sony, NW-ZX1’de yer alan işlemci birimine ise açıklık getirmedi.

Walkman-Side-views

ilgili>> Phandroid