HTC Kendi Ses Tanıma Teknolojisi Üzerinde mi Çalışıyor?

Apple ve Samsung’un ardından geçtiğimiz günlerde LG de “Quick Voice”  olarak adlandırılan kendi ses tanıma teknolojisini tanıtmıştı. Google’ın da gelecek haftaki I/O konferansında kendine ait bir ses tanıma teknolojisi tanıtması beklendiği şu günlerde başka bir firmadan böyle bir hamle gelmesi an meselesiydi.

Andronova

Bu şirket bugün resmi Twitter hesabında yayınladığı bir resimle HTC oldu ancak kimse HTC’nin gerçekten ne yapmak istediğini anlayamadı. Çünkü HTC yayınladığı resimde “hayali” ses tanıma teknolojisiyle bir köpeğin sohbetini konu alıyor.

“Woof woof”” ve  hatırı sayılır miktarda “Bark” sesine uygulamanın verdiği cevaplardan anladığımız kadarıyla köpek, önce telefona selamlaşıyor sonra da telefona sahibinin ne zaman geleceğini ve Köpek Parkı’ndaki hava durumunu soruyor.

Resimde de görebileceğimiz üzere üstünde özellikle yapıldığı belli olan dev bir “TOP SECRET” etiketi var yani çok gizli ve altında da küçük bir not: “Köpek hayranları üzgünüz ki gerçek değil!”.

Böyle bir resim Siri, S-Voice gibi uygulamalarla dalga geçiyor ve gereksizliğini de anlatıyor olabilir HTC’nin kendi ses tanıma teknolojisi üzerinde çalıştığını da… Ancak ikinci seçenek pek olası bir ihtimal gibi duruyor.

Bu sorunun cevabını ilerleyen haftalarda alacağımızı umuyoruz. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Andronova