Samsung Galaxy S II, Küresel Mobil Ödülleri En İyi Akıllı Telefonu Seçildi!

Samsung Galaxy S II, Küresel Mobil Ödülleri En İyi Akıllı Telefonu Seçildi!

Andronova

Küresel Mobil Ödülleri kazananlar 

– Müşteriler için En İyi Mobil Uygulama – Angry Birds Rio

– Girişim için En İyi Mobil Uygulama – Citrix Receiver

– Jürilerin Seçimi – En İyi Mobil Uygulama – WhatsApp

– En Yenilikçi Mobil Uygulama – SwiftKey

– Müşteri için En İyi Mobil Servis – Google Maps

– En İyi Giriş Seviye Telefon veya Özel Telefon – Nokia C3-00

– En İyi Mobil Tablet – Apple iPad 2

– En İyi Gömülü Mobil Cihaz (Telefon olmayan) – Garmin GTU 10

Mobil dünyanın Oskar’ları olarak nitelendirilen GSM Birliği’nin bu yılki Küresel Mobil Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. 31 dalda verilen Küresel Mobil Ödülleri 2012’nin En İyi Akıllı Telefon‘u Samsung Galaxy S II oldu.

Güney Koreli üreticinin 2011 yılında piyasaya sürdüğü amiral gemi modeli Galaxy S II, Apple’ın iPhone 4S, HTC’nin Desire S, Nokia’nın Lumia 800 ve yine Samsung’un Galaxy Nexus modellerini devirmeyi başardı. Bu prestijli ödüle layık görülmesinde, dünya genelinde en çok satan cihazlar arasına girmesi ve Android platformunun büyümesine olan katkıları büyük rol oynamış.

En iyi akıllı telefonu üretmiş olduğu belgelenen Samsung, neredeyse bütün kategorilerde gösterdiği yenilikçiliği ve başarılarıyla Yılın Cihaz Üreticisi dalında da ödülü kapmasını bildi. Ayrıca Samsung’un rakiplerinden üstün olduğunu göstererek oldukça zor bir işe imza attığı eklendi.

Taşıdığı Super AMOLED Plus ekranı halen piyasanın en iyi paneli olmayı başarıyor, ARM Mali-400MP grafik işlemcili Exynos 4210 çipseti, duyuruluşunun ardından bir yıl geçmiş olmasına rağmen yüksek performans sergilemeye devam ediyor. Dünya genelinde 20 Milyon satış rakamını aşarak Samsung Galaxy S II’ye esas ödülü tüketiciler vermiş oldu.

Son olarak GSMA’nın Müşteriye Hizmet için En İyi Ürün veya Çözüm dalında Turkcell’in dünyada bir ilk olan TıklaKonuş servisinin ödül kazandığını belirtelim.

Andronova