Samsung Galaxy S III 7mm Kalınlık ve 3D Teknolojisi ile Mayıs’ta Çıkabilir!

Samsung Galaxy S III hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı. İddialara göre; yeni amiral gemi modeli Galaxy S III Mayıs ayında çıkış yapacak ve üreticinin bu cihazından sonra yıl içerisinde 7-8 akıllı telefon daha piyasaya sürülecek.

Koreli yayıncı ETNews‘ün kaynakları; Samsung’un yeni telefonu Galaxy S3′ü 7mm kalınlıkta tasarlayacağını bildirmiş. Daha önceki açıklamalarında Samsung, gelecek Galaxy S cihazlarında yer verecekleri baskılı devre kartını ve diğer bileşenleri küçülteceklerini söylemişti. Yani 8.49mmkalınlığa sahip olan Galaxy S II’den daha ince bir Galaxy S III’ün geliştirilme ihtimali oldukça yüksek.

Kalınlık konusunda bizi düşündüren tek mesele cihazın pil oldu. 2012 yılında normal ve ağır kullanım arasında en az bir günlük pil ömrüne sahip akıllı telefonlarla tüketicinin karşısına çıkacağını ifade eden Samsung’un 7mm’lik amiral gemisinde pil miktarını vaad edilen seviyede tutması neredeyse imkansız. Ancak yeni bir pil teknolojisinin kullanılması halinde 7mm kalınlık ile tam bir günlük orta kullanım süresi sağlanabilecektir.

Söylentide Galaxy S III’ün 8MP arka, 2MP ön kamera, Full HD 1080p desteği, 4G LTES Pen ve 3Dözellikleriyle geleceğinden de bahsediliyor. Kamera ile alakalı daha önce internete sızan fotoğraflar ve Eldar Murtazin 12MP olduğunu doğrulamıştı. Bu yüzden yine aynı çözünürlüğe sahip bir kamera sensörüyle geleceğini düşünmüyoruz.  3D konusunda ise, teknolojinin hem ekran hem de kamerada mı yoksa sadece ekranda mı kullanılacağını bilmiyoruz.

Mart ve Mayıs 2012′den bahsedilen haber, Korece yayınlandığı için Google Translate ile tamamını anlamak mümkün olmuyor. Mart’ın tanıtım ve Mayıs’ın ise piyasaya sürülüş tarihi olması muhtemel. Çünkü geçen haftalarda Galaxy S III’ü yılın ilk yarısındaki kendi etkinliğinde tanıtacağını resmen açıklayan Samsung, FrAndroid sitesine 22 Mart Perşembe günü düzenleyeceği bir etkinliğin davetiyesini yollamış. Henüz elimizde resmi bir veri olmasa da söylentiler ışığında Mart sonunu merakla bekliyor olacağız.

Tabiki Galaxy S III’ün tanıtılmasına kadar daha birçok söylenti yapılacaktır. Ortaya atılan her iddiadan sonra kafamızda oluşturduğumuz Galaxy S III şablonunda önemli değişimler meydana geliyor. Halen1.8GHz‘lik dört çekidekli Exynos 4412‘nin mi yoksa Exynos 5 serisinden bir çipsetin mi yeni Galaxy S’e güç vereceğini bilmiyoruz. Sizleri yeni söylentilerden haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin!

Kaynak: AndroidOS. in, FrAndroid, Sammobile