Samsung’dan Exynos 5250 İşlemci ve 5.5 inç Ekranla Birlikte Galaxy Note’un Devamı Geliyor!

Samsung Galaxy Note, en yaratıcı cihazlardan biri olmakla kalmayıp aynı zamanda en başarılı cihazlardan biri de oldu. Kendinden sonra çıkacak modeller için de önemli bir örnek oluşturmakta.

müşteri hizmetleri

Yeni çıkacak olan Galaxy Note 2’nin genel özelliklerinin şu şekilde olması bekleniyor;

– 5.5″ Super AMOLED WXGA geniş ve dayanıklı ekran
– Exynos 5250 çift çekirdekli işlemci
– 1.5 GB RAM
– Yenilenmiş sensör ve lensi ile 8 MP kamera
– S Beam, S Voice, Near Field Communication (NFC) ve Smart Stay özellikleri

Bu özellikleri serinin ilk akıllı telefonu Samsung Galaxy Note ile kıyaslayacak olursak;

Galaxy Note’un devamı ilkinden daha büyük ve daha iyi olacak . Şuan sahip olduğu 5.3″ ekrana nazaran, Galaxy Note 2’nin 5.5″ Super AMOLED WSXGA ekrana sahip olması ve 1050 x 1680 çözünürlükle birlikte 360 ppi olması bekleniyor. Neden mi Samsung Super AMOLED ekranı tercih ediyor? RGB AMOLED Plus ekranlara nazaran Super AMOLED ekran son derece dayanıklı ve yüksek güç verimine sahip.

Güç verimi demişken, yeni gelecek telefonda ayrıca çift çekirdekli Exynos 5250 işlemci olması bekleniyor. Bu işlemcinin 2.0 Ghz ile işlem yapmasından çok kullandığı yeni nesil ARM Cortex-A15 mimarisiyle öne çıkacağı tahmin ediliyor.

Ek olarak, işlemci yüksek çözünürlüklü WQXGA (2500 x 1600) ekranı destekli olup, görsel olarak da eskisine göre daha etkili olacak. Ayrıca Galaxy Note 2’nin dizayn olarak Galaxy S III’e benzemesi bekleniyor.

Galaxy Note’a göre daha yüksek bir RAM (1.5 GB olması bekleniyor) ile beraber şimdikiyle aynı olan 8 MP kamera bulundurması bekleniyor. 8 MP kamera hayal kırıklığı yaratmış olabilir, fakat geliştirilmiş lens ve sensörlerle daha iyi fotoğraf ve video çekmek mümkün olacak. Ve Galaxy S III’de olduğu gibi Galaxy Note 2 de S Beam, S Voice, Near Field Communication (NFC) ve Smart Stay özellikleri taşıyacak.

Henüz Galaxy S III’ün tadına varamadan, nasıl olacağı merak konusu olan Galaxy Note 2’nin çıkmasını beklemek heyecan verici olacak. Android Türkiye’yi okumaya devam edin ve yeni gelişmelerden haberdar olun.

Kaynak: International Business Times