Android 4.5’in İkonlarına Alışabilecek misiniz?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android 4.4 KitKat güncellemesi alamayan birçok “amiral gemisi” varken Android 4.5’in ayak sesleri duyulmaya başlandı bile. Android ekosistemindeki güncelleme sorunları gün geçtikçe kronikleşen bir durum haline geldi ve kullanıcılarda son zamanlarda şöyle bir algı oluşturulmaya başlandı. “Telefonunuzun çalışmasından memnunsanız güncellemeye ne gerek var; her güncelleme illa hız, stabilite getirecek değil ya”. Bu algı gerçekten oldukça saçma ve anlaşılması neredeyse imkansız bir tutumken güncelleme alamayan Android telefon kullanıcılarının son zamanlarda bunun arkasına sığındığını görmekteyiz.

Oysaki Google her güncelleme ile işletim sistemini daha iyi hale getirmeye çalışmakta. Görsel anlamda güzellik yada çirkinlik tabiki kişisel bir tercih olabilir ama Android 4.1.3’ün Android 4.4.X’ten daha stabil olmasına teorikte imkan yoktur. Burada güncelleme ile sıkıntı yaşayan kullanıcıalrın suçu üretici firmalarda araması gerekmekte. Örneğin geçtiğimiz gün Galaxy S4’e gelen Android 4.4 güncellemesinden sonra birçok kullanıcımızdan bu sürüme geçilmemesi gerektiği mesajları alıyoruz. Burada sorun Google’ın 4.4 KitKat sürümünde değil; onu port edemeyen Samsungtadır.

Gelelim Android 4.5 sürümüne. İsmi konusunda bile ortada tam anlamıyla bir karmaşa yaşanırken bu güncellemenin Moonshine ismi ile anıldığını ve bizlere neler getireceğini Google Geliştiriciler Konferansında öğreneceğiz ama bundan evvel bazı ekran görüntüleri interente sızdırıldı. Bu görüntülere göre Google yeni bir ikon düzenine gidiyor. iOS 6da iOS 7’ye geçen kullanıcıların tepkilerini ise sanırım bu güncelleme ile Android ekosisteminde de göreceğiz diye düşünüyorum. İkonların daha köşeli ve retro havası taşıdığını belirtmeliyiz. Siz bu ikonları beğendiniz mi lütfen yorumlarda belirtin.

Android 4.5 (1) Android 4.5 (2)

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir