Apple, Android’e Göre Tam 2 Kat Fazla Reklam Alıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şirketler için reklamlar en önemli gelir kaynağıdır. Sizde sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Reklam verenler ise tercihlerini daha fazla kitleye ulaşabilme adına müşterilerinin olduğu platformu seçiyorlar. Bir teknoloji sitesinde dikiş makinesi reklamı olmasının kimseye bir faydası olmayacağı gibi.

Android işletim sistemi geçtiğimiz gün Eric Schmidt’in açıkladığı rakamlara göre %80 kullanım oranına ulaşmış. iOS ise  %14 ile pazardaki yerini koruyor. Windows Phone ise şimdilik % 4,6 seviyelerinde bir oranla 3. sırada yer alıyor. Bu rakamlar ile övünen Google, reklam satın alma platformu Adfonic’in yaptığı araştırmaya oldukça şaşıracak gibi duruyor!

Adfonic yaptığı araştırmada iOS işletim sistemine reklam verme yüzdesinin Android’e göre tam 2 kat fazla olduğunu belirtiyor. Bu farkın en büyük sebebi ise sanırım şu. Android eko sistemi pazarın belki %80’ne hakim ama bu hakimiyet Windows Phone işletim sisteminin Güney Amerika’da en çok satan işletim sistemi olması gibi bir durum. Kısacası Windows Phone çok satıyor ama satılan Nokia modeli Lumia 1020 yada 1520 değil en ucuz Windows Phone telefonu Lumia 520 modeli. iOS işletim sisteminde satılan telefonların dolar olarak ortalaması 590 ile 639 dolar seviyelerinde. Android’in dolar ortalaması ise 224 – 258 dolar seviyelerinde. Adfonic’in yaptığı araştırmanın sonuçları doğruysa reklam verenleri anlamanın en kolay yolu bu diye düşünüyorum. Yani daha pahalı telefon alanlara daha çok reklam gösteriliyor. iOS geçtiğimiz 3 aylık döneme göre % 3 lük bir artış gösterirken, Android tarafında aynı döneme göre % 6’lık bir gerileme söz konusu. Büyük Oyun ve Uygulama geliştiricilerin Google’a korsan konusunda çok ciddi bir baskıları söz konusu. Bu rakamlarda bunun gerçekte Google’ın çözmesi gereken bir konu olduğunu göstermiyor mu? Gelin tabloyu birlikte inceleyelim

Markaların reklam gösterme oranları ise şöyle. Buradaki en şaşırtıcı sonuç bence Sony tarafında olmuş. BlackBerry ise halen 3.sırada yer alıyor. Windows Phone tarafında ise yaprak kıpırdamıyor diyebiliriz. Android ve iOS her anlamda pazarın hakimi diyebiliriz.

Kaynak: iphonehacks 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir