Apple, iOS 8’in Beşinci Beta Sürümünü Dağıtıma Sundu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Yaklaşık iki hafta önce geliştiriciler için iOS 8’in dördüncü beta sürümünü dağıtıma sunan Apple, çok geçmeden birçok hata düzeltme ve iyileştirmeyi beraberinde getiren iOS 8 beşinci beta sürümünü de yine geliştiriciler için yayınladı. Yaklaşık olarak 270MB boyutundan olan ve yüklenilen cihaza göre büyüklüğü değişen beşinci beta sürümü, cihazınızda daha önce beta 4 sürümü yüklü ise Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ilk defa yükleme işlemi gerçekleştirecekseniz iOS  geliştiriciler meRkezini ziyaret ederek kayıt işlemi yapmanız gerekecek.

Arka planda birçok iyileştirme ve hata düzeltmeyi beraberinde getiren iOS 8 beşinci beta sürümde Ayarlar menüsündeki iCloud simgesinin yeniden tasarlandığını görüyoruz. Yeni güncellemeyle HealthKit uygulaması da artık Spirometre (soluk alıp verirken akciğerdeki havanın hacmi ve akışı) verileri toplamaya başlıyor.

Bunun dışında daha önceki sürümlerde Duvar Kağıdı ayar menüsüne konumlandırılan parlaklık ayarı çubuğu bu bölümden kaldırıldı. iOS 8 beşinci beta sürümüyle birlikte kullanıcılar parlaklık ayarlamasını Ekran ve Parlaklık bölümünden yapabilecek. Yeni beta sürümde Klavye tarafında geliştirmelerin mevcut olduğunu belirtelim.

iOS 8’in final sürümü ilk olarak iPhone 6’da yer alacak. Yeni sürüm kısa süre içerisinde diğer iOS cihazlar için yayınlanacak. Resmi dağıtıma kadar Apple’ın beta dağıtımları sürdürmesi bekleniyor.

gsmarena_001

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir