Apple, iOS 8’in Beşinci Beta Sürümünü Dağıtıma Sundu

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Yaklaşık iki hafta önce geliştiriciler için iOS 8’in dördüncü beta sürümünü dağıtıma sunan Apple, çok geçmeden birçok hata düzeltme ve iyileştirmeyi beraberinde getiren iOS 8 beşinci beta sürümünü de yine geliştiriciler için yayınladı. Yaklaşık olarak 270MB boyutundan olan ve yüklenilen cihaza göre büyüklüğü değişen beşinci beta sürümü, cihazınızda daha önce beta 4 sürümü yüklü ise Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ilk defa yükleme işlemi gerçekleştirecekseniz iOS  geliştiriciler meRkezini ziyaret ederek kayıt işlemi yapmanız gerekecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Arka planda birçok iyileştirme ve hata düzeltmeyi beraberinde getiren iOS 8 beşinci beta sürümde Ayarlar menüsündeki iCloud simgesinin yeniden tasarlandığını görüyoruz. Yeni güncellemeyle HealthKit uygulaması da artık Spirometre (soluk alıp verirken akciğerdeki havanın hacmi ve akışı) verileri toplamaya başlıyor.

Bunun dışında daha önceki sürümlerde Duvar Kağıdı ayar menüsüne konumlandırılan parlaklık ayarı çubuğu bu bölümden kaldırıldı. iOS 8 beşinci beta sürümüyle birlikte kullanıcılar parlaklık ayarlamasını Ekran ve Parlaklık bölümünden yapabilecek. Yeni beta sürümde Klavye tarafında geliştirmelerin mevcut olduğunu belirtelim.

iOS 8’in final sürümü ilk olarak iPhone 6’da yer alacak. Yeni sürüm kısa süre içerisinde diğer iOS cihazlar için yayınlanacak. Resmi dağıtıma kadar Apple’ın beta dağıtımları sürdürmesi bekleniyor.

gsmarena_001

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: , , ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir