iPhone destek hattı Apple Türkiye

Apple cihazları için Türkiye yardım hattı var mı? Teknik destek, ürün satışı ve kurumsal birimi ile iletişime geçmeniz için telefon numaraları bulunmakta. Tabi belli saatler arasında hizmet vermekte. Ama özel çağrı merkezi bulunuyor.

iPhone destek hattı Apple Türkiye
banner192

Apple' ın dünya genelinde çok sayıda yerde servis ağı bulunmakta. Türkiye' de de bazı anlaşmalı servisler bulunmakta. Ama bazı ürünler için yine de Apple müşteri hizmetlerini aramak gerekebiliyor. Örnek yurtdışından gelen cep telefonları için servis garantisi var mı diye iletişime geçilmesi gerekiyor. Bazı ülkelerden ve o ülkelerden alınan yere göre Türkiye' de garantisi olup olmadığı anlaşılıyor.

Peki Apple destek hattını arasam teknik bilgi alabilir miyim? Bazı durumlar için evet. Ama sadece yüzeysel bir bilgi verilmekte. Genelde yetkili servise yönlendiriliyor. Eğer aldığınız ürünü Apple şikayet etmek için arayacaksanız aşağıdaki numaralardan işlem yaptırabilirsiniz. Özel destek hattı ise 11870 aranabilir.

Apple yetkili servis onarım süresi: Yasal olarak değişmediyse 20 iş günü olarak hesaplanmakta. Bu hesaba pazar dahil değil. Bu süre dolarsa ya yeni bir telefon ya da ürün ücret iadesi yapılması gerekiyor. Genelde KDV düşülerek ödeme yapılıyor. Bu gibi durumlarda KDV içinde yasal başvurular yapılabilir.

Cihaz ücret iadesi nasıl yapılır? Verilen süre dolduğunda servis aranır ve talep oluşturulur. İşlem yapmazsalar iPhone destek hattı aranarak şikayet kaydı oluşturulur. Yine duyarsız kalınırsa tüketici hakem heyetine başvuru yapılır.

iPhone destek hattı Apple Türkiye

Apple destek hattı Türkiye

facebook müşteri hizmetleri
Apple müşteri hizmetleri telefon numarası: 00800 448 829 873 ve 00800 448 829 878 genelde bu numaralar ile zor iletişime geçiliyor. 0216 282 1511 Nolu numarayı arayabilirsiniz. Ama akşam 6' ya kadar hizmet vermekteler. Ve hafta sonu çalışmıyorlar. Yine de yukarıdaki özel iPhone destek hattı aranarak yardım istenebilir. Bazı sorunlar için yardım alabilirsiniz.

Apple servis seçenekleri için bu getsupport.apple.com adresten destek için neler yapılabileceğini kontrol edebilirsiniz. Açılan sayfada sizden cihazınızın imei numarasını girmeniz istenecek. Apple iPhone Türkiye yetkili servislerinden biri de Genpa' dır Genpa yetkili servislerinin bulunduğu yerler aşağıda yer almaktadır. Cihazı göndermeden önce garantisi olup olmadığını ve yapılacak adımları öğrenmeniz önerilir. www.andronova.net

apple destek hattı numarası

Apple yetkili servisleri hangi illerde var

Eğer değişmediyse İstanbul Etiler, Kadıköy, Ankara Kızılay, İzmir Çankaya, Adana Seyhan, Trabzon, Bursa ve Diyarbakır.

Apple yetkili servislerine direk genelde ulaşılamamakta. Nedeni eskiden çok sayıda kullanıcı direk servisleri aradıklarından servisler bu yoğunluktan dolayı aşırı iş yükü nedeniyle telefon numaralarını Apple ve bilinmeyen numaralar sorgulamasından kaldırdılar. Siz aradığınızda genel Apple müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. Bu yerde özel bir çağrı merkezi. Apple' ın Türkiye' de çağrı merkezi hizmetini vermekte.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 01:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
sefer güven
sefer güven - 4 ay Önce

merhaba kolay gelsin ben şuan yurt dışında çalışıyorum telefonu hatay antakya primall Alışveriş merkezi vatan bilgisayardan satın aldım 2 hafta sonra yurt dışına çıktım yaklaşık 1.5 aydır yurt dışındayım cihazım apple storeye giriş yapamıyorum bağlantı hatası veriyor wi-fi internetini kullanıyorum internet arama motorlarına giriş yapabiliyorum fakat apple store itunes store giriş yapamıyorum +90 5349579766 benim açık olan whatsapp numarası normal operatör destegi alamıyorum şebeke çekmiyor apple 6 32 gb kullanıyorum yardımlarını bekliyorum

App store bağlantı hatası
App store bağlantı hatası @sefer güven - 4 ay Önce

Sorun için sanırım yazışmıştık. Bu sorun cihazın yazılımıyla veya kullanılan internet bağlantısıyla alakalı olabilir. Cihazdan manuel dns tanımlamasıyla denensin, genel - sıfırla' dan ağ ayarları sıfırlansın, tüm ayarları sıfırlansın, itunes üzerinden sıfırdan yükleme denensin ve apple hesabının şifresi değiştirilip oturum kapatılıp tekrar girilsin...