Apple iPhone canlı destek hattı

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Türkiye için iPhone canlı destek hattı yani Apple iletişim olarak kullanılacak numaraların dışında resmi web sayfasındaki bağlantılarda tercih edilmeli. Ülkemizde müşteri hizmetlerine ulaşmakta ciddi sıkıntılar pek çekilmiyor diye düşünüyoruz. Tabi genelde herhangi bir sıkıntının çıkmadığı günler için bu geçerlidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple cihazlarına yönelik Türkiye yardım hattı var mı? Evet. Genelde işlem yapacak kullanıcıların az da olsa teknoloji ile alakalı olması gerekiyor. Ya da çevrenizde anlayan biri ile arayıp destek almanız gerekir.

Apple teknik servisleri ülkemizde var mı? Evet. Şirketin anlaştığı bazı özel servislerde bulunuyor. Bu yerlerin bazı illerde hizmet verdiğini belirtelim. Örnek İstanbul, Trabzon veya Ankara gibi. Sanırız 6-7 şehirde hizmet veren yetkili servisleri var. iPhone destek hattı diye arayacaklarınız bu servisler olmadığını şimdiden belirtelim.

Apple yardım seçenekleri

Kullandığınız cihazlarda yaşadığınız sıkıntıları çözmek için iletişime geçeceğiniz bir numara olsa dahi uzaktan ne kadar yardım alacağınız göreceli bir durumdur. Konumuzdaki sponsorlu numara özel bir danışmanlık şirketidir ve Apple ile alakası bulunmamakta. Bu hat birebir sizlere yardımcı olmak için gerekli yönlendirmeleri yapmakta. Uzaktan bağlantı olarak kullandığınız bilgisayara erişim yaparak gerekli adımlar içinde yardımcı olacaktır.

Öncelikle aşağıya bıraktığımız başlıklardaki konulara bir göz atın.

Apple canlı destek numaraları

Apple iletişim telefon numarası olarak eğitim, kurumsal ve bireysel gibi kullanılan numaralar var. Aşağıya eklediklerimizin mesai saatlerinde değişimler görülme olasılıklarını dikkate alın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sabah 9 ve akşam 8 olarak görüme yapılmakta. Resmi tatillere denk gelen günlere dikkat edin.

  • 216 282 15 11
  • 216 282 16 22
  • 00800 448 829 873 – 878

İsteyenler Apple’ ın sitesinden randevu oluşturup geri dönüş bekleyebilir. Biz baya bir zaman önce bunu test ettik ve ilgili saat dilimlerinde dönüş yapıldı.

Dünya genelindeki Apple iletişim numaralarına bakmak isteyenler aşağıdaki bağlantıyı ziyaret etmeleri yeterli.

  • support.apple.com/tr-tr/HT201232

Apple iletişim bilgileri

Aşağıya bıraktığımız bağlantıyı kontrol ederek ihtiyacınız olan bilgilere ulaşacaksınız. Yukarıdaki iletişim numaralarını arayarak canlı destek almak isteyenlerin biraz hatta beklemeleri gerektiğini belirtelim.

  • support.apple.com/tr-tr/contact

Bağlantının içerisinde destek uygulaması için gerekli bilgilendirmede yer alıyor. Bir çok cihaz kullanıcısının bu hizmetten haberi bulunmuyor. Geçmişte biz bu destek uygulamasını bir kaç kez test etmiştik. Hizmetin özellikle hazır seçeneklerinin kolaylık sağladığını söyleyelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdaki URL ile aynı zamanda aldığınız ürünün sipariş durumunu da kontrol edeceksiniz. İlgili sayfadaki kullandığınız ürünü seçmenizle sizi gerekli alana yönlendirecek. Alt başlıklarla daha kolay hedefinize ulaşacaksınız.

Ana bağlantıya girdiğinizde ilgili arama alanına destek başlığını yazmanız yeterli olacak. Size ilgili sayfaları sunacak. Benzeri konularında yer aldığı çok sayıda konunun yer aldığı bu önemli bölümde bulamadıklarınızı Apple canlı destek uygulamasında bulacaksınız.

  • support.apple.com/tr-tr
iPhone destek hatti 1
Apple iPhone canlı destek hattı

Apple destek topluluğu

Destek topluluğu Apple ürünlerini kullananların yaptığı paylaşımlardan oluşmakta. Sorunu olanların açtığı konular veya açılan konulara yazdıkları çok sayıda problemin cevaplarına ulaşacağınız önemli bir alandır.

Bir çok önerinin yer aldığı bu forum alanının kesinlikle okunmasını öneriyoruz. Hatta bu alanların geliştiricilerin kendilerinden daha fazla bilgiyi barındırdığı alandır. Yine arama ekranının kullanılarak bir çok benzeri konuya ulaşacaksınız.

  • discussions.apple.com
iPhone destek hatti 2
Apple destek toplulukları

Apple onarım sayfası

Onarımla alakalı içeriğin yer aldığı alanı ziyaret etmenizi de öneriyoruz. Başlıklarda bulamadıklarınızı isterseniz ilgili sayfa üzerinden talep göndererek oluşturursunuz.

URL içeriğinde onarım isteğinin başlatıldığı butona bastığınızda sizi başka bir sayfaya götürecek. Buradan tam ne ile alakalı sorununuzu olduğunuzu seçmeniz gerekiyor.

  • support.apple.com/tr-tr/repair

Onarım süresi kaç gün?

Yasal onarım süresi ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Genelde 20 iş günü olarak biliniyor. Lakin bunun nasıl hesaplandığı pek bilinmez. Bazı işletmelerde hafta sonları dahil edilmez. Apple’ ın teknik servislerde ise bildiğimiz kadarı ile Cumartesi öğleye kadar çalışılıyor. Bundan dolayı geçmişte bu gün iş günü olarak kabul ediliyordu.

Tamir için gönderdiğiniz ürünleri ilgili servisin resmi sitesinden yapmanız gerekiyor. Örnek Genpa veya KVK’ ın kendi sorgulama alanları oluyor. Çıkmayanlar ise ya mail atıyor ya telefonla standart bir çağrı merkezi üzerinden bilgilendirme veriliyor. Yani aradığınız yer bir yetkisi servis değil buna yönelik çağrı merkezidir.

Apple yetkili servislerine direk genelde ulaşılmıyor. Sebebi eskiden çok sayıda kullanıcı direk servisleri aradıklarından servisler bu yoğunluktan dolayı aşırı iş yükü nedeniyle telefon numaralarını Apple ve bilinmeyen numaralar sorgulamasından kaldırdılar. Siz aradığınızda genel Apple müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. Bu yerde özel bir çağrı merkezidir.

iPhone canlı destek hattı olarak iletişim bilgileri yukarıya ekledik. Yardım almadan önce sorununuzun net ne olduğunu anlatacak şekilde detay vermeniz gerektiğini söyleyelim. Apple canlı destek olarak birebir sadece yoğun olmayan zaman dilimlerinde sizinle iletişim kurulmakta.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak