Apple Yeni Patenti ile Yine Fark Yaratacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 5 ile birlikte yeni bir kulaklık sistemine geçmiş ve bu kulaklıklar şimdiye kadar yapılmış en iyi kulaklık olarak lanse edilmişti. Apple’ın EarPod adını verdiği kulaklığı hiç denememiş ve kulaklık deneyimini silikon uçlu kulaklıklar ile yaşamış kişiler bu kulaklıkların ne denli kullanıcı deneyimini arttırdığını tahmin edemezler. Apple yeni aldığı patent ile EarPod kulaklığı çok daha ileriye taşıyacak gibi duruyor.

Andronova

Yeni patentin iPhone 6’da kullanılması ise pek mümkün görünmüyor. Yeni kulaklıkta kulağın dışında kalan kısıma bir mikrofon daha yerleştirildiğini görüyoruz. Telefonlarda olan bu yapının ve gürültü engellemek için konan ikinci mikrofon kulaklık içinde aynı şekilde çalışacak. Araç kullanırken en çok kullandığımız aparat olan kulaklıklardan karşıya sesin kötü gitmesininde böylece önüne geçilmiş olacak.

appleheadphones

Bu patente göre Apple yeni kulaklığında görüşme sırasında konuşmadığın zamanlarda karşı tarafa sesin gönderilmemesini de sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin gerçekten çok iyi olacağını hepiniz takdir ediyorsunuzdur diye düşünüyorum. Radyo programcılarının kullandığı bu sistemin telefonlarda da kullanılması oldukça güzel olacaktır diye düşünüyorum.

earpod

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.