Asus Cephesinden Android 4.4 KitKat Güncellemesine İlişkin Resmi Açıklama Geldi

blank

Güncelleme dağıtımı noktasında kullanıcıların takdirini kazanmış Android üreticileri arasında gösterilen Asus, Android 4.4 güncellemesine dair ilk değerlendirmesini yaptı. Resmi site üzerinden yapılan açıklamada KitKat güncellemesinin PadFone serisi için yılın ortasına kadara gerçekleşeceği bilgisi verildi.

teknik destek

Farklı bir konsept ve kullanım deneyimi ortaya koyan PadFone serisinde en güncel başka bir deyişle en güçlü model  olan PadFone Infinity (A86) yılın ikinci çeyreğinden itibaren Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşacak. 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alan cihaz Android 4.2 işletim sistemi ile satışa sunuldu. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranın yer verildiği telefonda ayrıca 2GB RAM kullanılmakta. Özel panelle birleştiğinde bir tablet görevi yürüten cihazda Asus ayrıca panele 5.000mAh kapasiteli pil dahil etmiş.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmi tanıtımı gerçekleşen PadFone (A80) modeli ise güncellemeye yılın ilk çeyreğinde kavuşacak. 1.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, 5-inç boyutunda Full HD ekran, 10.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ve 5.000mAh kapasiteli tablet istasyonu, 2GB RAM ve 32/64GB dahili depolama cihazın öne çıkan teknik özellikleri şeklinde sıralanıyor.

Her iki modelde Android 4.2 ile kutudan çıkmış ve muhtemelen Android 4.3’ü atlayarak KitKat güncellemesine kavuşacak. Asus cephesinden tablet modeller içinse herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak güncelleme takvimine alınması muhtemel tabletlerin de yine aynı süreçte Android 4.4 güncellemesine kavuşması bekleniyor.

kaynak: androidcommunity

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!