Bilgisayardan Ses Gelmiyor Ses Gitmiyor Çözümü?

Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü nedir? Laptop' dan ses gelmiyor ve karşı tarafa ses gitmiyor. Skype' de karşı tarafa sesim gitmiyor ve karşı tarafın sesi gelmiyor sorun nedir? İnternetten video film izlerken görüntü var ama ses gelmiyor sor

Bilgisayardan Ses Gelmiyor Ses Gitmiyor Çözümü?
Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü nedir? Laptop' dan ses gelmiyor ve karşı tarafa ses gitmiyor. Skype' de karşı tarafa sesim gitmiyor ve karşı tarafın sesi gelmiyor sorun nedir? İnternetten video film izlerken görüntü var ama ses gelmiyor sorunu hatası nedeni nedir? Bilgisayarınızdan ses gelmiyor mu? Bilgisayarınız da müzik dinlemek, film izlemek vb. durumlarda ses alamadığınızda sinir bozucu bir hal alabiliyor. Özellikle müzik severler her dakika müzik dinlemek istemekte ve böyle bir problem yaşadığında nasıl bir çözüm uygulayacağını bilmemektedir. Şahsen benimde başıma gelen internetten video veya film izlerken görüntü gelmesine rağmen ses gelmemesi. Bu sorunun çözümü için aşağıda bazı önerileri deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü

Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü 2016 Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü sorun giderici kullanmak: Bilgisayardan ses gelmeme gibi bir sorun yaşadığınızda ilk yapmanız gereken sorun giderici kullanmak ve ses kabloların doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek. Bunun dışında başka hoparlör ile de kontrol ediniz. Ayriyeten sorun giderici sayesinde bilgisayarınızda bulunan problemler düzeltilir ve ses ile sıkıntınız varsa çözülür. Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor Sorun giderici' yi açmak için izlemeniz gereken adımlar ise Denetim Masası\ Tüm Denetim Masası Öğeleri \ Sorun Giderme sıralamalarını takip ederek Donanım ve Ses \ Kayıttan ses çalmayla ilgili sorunları gider tıklayın. Yönetici parolası ya da onay isterse parolanızı girin ya da onay vererek sorun giderici' yi çalıştırabilirsiniz. Bilgisayardan ses gelmiyor ses gitmiyor çözümü: Alternatif ikinci çözüm ise genelde kesin çözüm diyebilirim. Aygıt yöneticisinden ses kartını kaldırıp, bilgisayarı yeniden başlatıp 1-2 dakika bekleyip, ses sorununu kontrol ediniz. Ses kartınız arızalı, sürücü yüklü değil veya sürücü hatası kaynaklı ses sorunu: Bilgisayarınızdan ses almak için gerekli olan ise ses kartı ve driverleri. Bunlar yoksa yaşadığınız problem sizi biraz uğraştırabilir. Öncelikle ses kartınızın olup olmadığını kontrol edin. Windows başlat çubuğunda bulunan sekme ile Aygıt Yöneticisi’ni açınız. Karşınıza birçok kategori çıkar. Kategorileri genişletmek için Ses, video ve oyun denetleyicisi üzerine çift tıklayın. Listenizde bir ses kartı görünüyorsa rahatlayabilirsiniz. Ses sorunu sürücü kaynaklı bir sorun olabilir güncel sürümü yükleyin. Bilgisayardan ses gelmiyor eğer ses kartı arızalıysa ses kartı takılması: Öncelikle bilgisayarınızın fişini çekin ve kasayı açın. Kasanızda ses kartı takmak için uygun bir boş yuva bulunup bulunmadığını kontrol edin. Var olan bir ses kartınız varsa ve çıkardıysanız yenisini yerleştirebilirsiniz.
  • Ses kartını boş yuvaya koyun ve bacakları yuvayla hizalayıp iterek kartı yuvaya oturtun. Kartın çalışması bu işlemi dikkatlice yapmalısınız.
  • Ses kartınızın doğru olduğuna yeterince emin olduktan sonra bilgisayar kasasını vidalar aracılığıyla tekrar eski durumuna getirin.
  • Hoparlör ve varsa mikrofonunuzu ses kartı üzerindeki uygun yuvalara takın.
  • Bilgisayarınızı açabilirsiniz. Başlangıçta Windows yeni ses kartınızı için gerekli olan sürücüleri yükler. Bilgisayarınızla birlikte gelen bir disket (CD, DVD) varsa onu yükleyerek ses sorununuzu çözebilirsiniz.
YORUM EKLE
YORUMLAR