Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım

blank

Bilgisayarım kapanmıyor! Bilgisayarımızda yüklü olan windows 7, windows 8.1 ve windows 10 sistemleri bazen geç kapanmaktadırlar. Paylaştığımız yöntemlerle bu süreyi kısaltabilirsiniz.

teknik destek

Bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemleri geç kapanıyor veya hiç kapanmıyorsa bu haberimizde paylaşacağız yöntemleri uygulayarak sorunuza çözüm üretebilirsiniz. Bilgisayarınızın geç kapanmasının bir kaç sebebi olabilir bundan dolayı aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağımız yöntemleri bilgisayarınıza uygulayınız.

Aşağıdaki adımlar ile çözüme ulaşamadıysanız önerdiğimiz Teknoloji hattı ile iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz.

Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım

Birinci Yöntem;

İlk olarak bilgisayarınızda virus, spyware ve malware benzeri kötü yazılımların  olup olamadığını kontrol ediniz. Çünkü bu tarz virüs uygulamaları bilgisayarınızın oturum kapatmasını engelleyebilmektedir. Bilgisayarınızda bulunan bu tarz virüsleri temizleyebilmek için;

  • Norton Power Eraser uygulaması ile rootkit, backdoor gibi sistem çekirdeğine bulaşan virüsleri temizleyiniz.
  • ADWCleaner  uygulaması ile Internet ExplorerChromeFirefox uygulamalarına bulaşan kötü niyetli yazılımları temizleyiniz.
  • Bilgisayarınızda bulunan malwareları temizlemek için bir antivirüs uygulamasını kurunuz. www.andronova.net

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayar kapanmıyor

İkinci Yöntem;

Windows güncelleştirmelerini bilgisayarınızın alıp almadığını kontrol ediniz. Çünkü microsoft işletim sistemlerinde ortaya çıkan güvenlik açıklarını ve hata kodlarını gidermek için belirli aralıklarla güncellemeler yayınlamaktadır. Bundan dolayı bu güncellemeleri alarak bilgisayarınızda bulunan işletim sistemi hatalarını gideriniz.

Üçüncü Yöntem;

Windows işletim sisteminde başlangıçta çalışan uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Windows logosu + R tuşuna basarak çalıştır ekranına ulaşınız.
  • Açılan ekrandan msconfig yazarak enter tuşuna basınız.
  • Karşınıza gelen sistem yapılandırması ekranından Başlangıç Öğelerini Yükle yazısının başında bulunan kutucuktaki işareti kaldırınız.

Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım

  • Ardından Hizmetler sekmesine gelerek Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle yazısının başındaki kutucuğu işaretleyiniz. Ardından Tümünü Devre Dışı Bırak yazısına tıklayınız. Bu işlemlerden sonra ekranın altında bulunan Uygula tuşuna basınız.

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayar kapanmıyor

Dördüncü Yöntem;

Bilgisayarım kapanmıyor sorunu için son olarak bilgisayarınıza bios güncellemesi yapınız.


Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 18:32

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!