Bip yedeği nereye alıyor ve yedek saklama süresi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bip yedeği nereye alıyor ve Bip yedek saklama süresi kaç ay veya kaç yıl olarak tutmakta olduğunun kesin bilgisini sizler için araştırdık. Yedek süresi 6 ay ama detayı var.

Ad imageAd image

Türkiye’ nin  mesajlaşmada kendi uygulaması Bip hakkında ara ara yayınladığımız yazılarımızla kullanıcılarını aydınlatmaya devam ediyoruz. Bu yazıda akılda olan ama resmi sayfasında ve uygulamasında yer almayan yedek hizmetinden bahsedeceğiz.

Bip’ in yedek almada kullanılan hizmeti bulut olarak bilinmekte. Bu hizmet ücretsiz olarak sunulmakta. Yedeklemeyi otomatik almak için ilgili botunun açılması yeterli olacak. Veriler telefon numarasına tanımlanmakta.

Veri yedeğini sohbet ayarlarında bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorularınızı bize iletiniz. Bildiklerimizi gün içerisinde ve bilmediklerimiz için sizin adınıza araştırıp geri dönüş sağlacaktır.

Bip alınan yedek nereye yükleniyor ve bekleme süresi

Ad imageAd image

Bip yedeği nereye alıyor? Kendi bulut sunucularına almakta. Telefona veya bilgisayara indirme seçeneği henüz eklenmedi.

Bip yedek saklama süresi ne kadar? Yedek kaç ay veya kaç yıl kalmakta diye merak edenler için gerekli araştırmayı yaptık. İleti mesajlarının iki ay kaldığı ve medya olanlarında altı ay diye bir bilgi bulunuyor. 

Uygulamanın medya konusunda manuel yedeklemesiyle karşılaşmadık. Sadece e-postaya sohbet mesajlarının alındığını biliyoruz. Gerekli bilgiye Bip yedek alma yazımızda bulabilirsiniz.

Bip yedeği nereye alıyor ve yedek saklama süresi

Bip yedek almıyor veya yedek sırasında bir hata oluştuyla karşılaşanınız için bir kaç önerimiz olacak.

  • İnternette bir sorun olabilir. Farklı bağlantıları deneyin.
  • Telefon kapatılsın ve yedek butonunu kapatıp açılsın.
  • Cihaz tarihinde yanlışlık varsa işlemde sorun çıkabilir.
  • Ayarlardaki “Bip hakkında” bölümünden “Bize ulaşın” seçeneğiyle sorununuzu uygulama destek bölümüne ulaştırın. 
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe