Google Duo görüntülü arama nasıl yapılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma
Google Duo artık ülkemizde kullanılabiliyor. Uygulamanın kurulumunu anlatmıştık. Şimdi ise Google Duo üzerinden görüntülü arama nasıl yapılır? bunu anlatacağız. Google Duo ile artık iOS ve Android platformları birbirleri ile görüntülü görüşme yapabilecek. iPhone telefonunuz üzerinden Android telefona sahip bir arkadaşınızı arayabileceksiniz.
Google Duo kurulumu ile ilgili yine kısa bir bilgi verelim istedik. Android cihazlarınızdanPlay Store uygulamasına girerek arama kutucuğuna Google duo yazarak arattığınızda aramalarda gelen Google Duo uygulamasını yükle butonuna tıklayarak yüklüyoruz. Daha sonra uygulamayı açtığınızda sizden erişim izni isteyecektir. Bildirimler ve mikrofon için erişim izni verdikten sonra cep telefon numaramızı yazıyoruz. Sms ile bir doğrulama kodu gönderilecektir.
Doğrulama kodunu girdikten sonra hizmet şartlarını kabul ederek kullanıma başlayabilirsiniz.
iOS işletim sistemine sahip cihazlar için ise App Store uygulamasını açıyoruz arama kutucuğuna Google duo yazarak aratıyoruz.
Aramalarda gelen Google Duo uygulamasını indir>yükle adımlarını takip ederek yükledikten sonra uygulamayı açıyoruz.
Android’te olduğu gibi hizmet şartlarını, erişim izinlerini ve bildirimleri onayladıktan sonra cep telefon numaramızı yazarak telefonunuza telek doğrulama kodunu giriş yaptıktan sonra Google duo kullanıma hazır hale geliyor.

Google Duo görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Google Duo hem iOS hemde Android işletim sistemlerini desteklediği için iPhone cihazlarınız üzerinden istediğiniz herhangi bir Android işletim sistemine sahip telefonu arayarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
Uygulamanın yükleme adımlarını biraz önce yukarıda detaylı bir şekilde yeniden anlattık. Yüklemenin ardından erişim izni verdiğimiz için rehberimize otomatik erişim sağlıyor. Uygulamanın yüklendiği kişileri en üstte görüntüleyebiliyorsunuz.
Video arama yapmak için Google Duo uygulamasını açıyoruz ve Video görüşmesi seçeneğine dokunuyoruz. Açılan yeni ekranda Google Duo uygulaması yüklü olan kişileri en üstte görüntülersiniz. Video görüşmesi yapacağınız kişinin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Google Duo görüntülü arama nasıl yapılır

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Not: Video görüşmesi yapacağınız kişinin üzerine dokunduğunuzda karşınızdaki kişi etkin ise cevap vermese dahi sizin o anki görüntünüzü görebilir.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak