Bixby nedir ve Bixby nasıl kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bixby, Samsung' un Galaxy S8 tanıtımında ortaya çıkan yeni akıllı asistanın adı. Uygulama neredeyse yapay bir zekaya sahip. Kullanıcı davranışlarını dahi etkisini gösteriyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bixby nedir ? Samsung Galaxy S8 ile birlikte ortaya çıkan yeni akıllı asistan bixby telefonunuzu çok daha rahat bir şekilde kullanmanızı sağlayacak. Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus kullananların oldukça yetenekli bir yardımcısı olan dijital asistan Bixby kabiliyetleri ile göze çarpıyor.

Google now, Microsoft Cortana ve Amazon Alexa gibi rakiplerinin karşısına iddialı bir biçimde çıkan Samsung Bixby’nin kullanıcılarına neler vaat ettiği merak konusu!

Telefonunuzla etkileşim sağlamanın yeni yolu Bixby: Samsung telefon geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklanan Bixby Galaxy S8 lansmanın yapıldığı Samsung UnPocket etkinliğinde boy gösterdi. Bixby’nin şirketinin Yapay Zeka asistanlarına karşı özgün bir şekilde yaklaştığı ifade ediliyor. Bixby’nin Siri ya da Cortana gibi dijital asistanlara göre çok daha yardımcı olduğu ve cihazın fonksiyonlarına erişim ve görevler noktasında çok daha başarılı olduğu bilhassa vurgulanıyor. Hızlı erişim için Galaxy S8 modelinde hususi bir tuşu da olan Bixby, önceleri bazı dillerle sınırlı olarak sunulsa da kısa süre içerisinde diğer dillerde de hizmet vermeye başlayacak.

Bixby nedir ve Bixby nasıl kullanılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bixby nasıl kullanılır?

Bixby ile entegre bir aplikasyon açtığınızda Dijital yardımcınızı istediğiniz anda aktif hale getirebileceksiniz. Asistan, çalışmaya başladığı koşulları ve uygulamanın pozisyonunu algılayarak kullanıcıya derhal destek vermeye ve çeşitli eleman eylem önerilerinde bulunmaya başlayacak. Akıllı bir kullanıcı ara yüzü olarak tanımlanan Bixby, kullanıcı davranışlarını otomatik yönlendirmelerin kullanımı ile değiştirme gibi bir görev de üstlenmiş durumda.

Bixby nasıl kullanılır?

Rakipleri soru-cevap odaklı veriye odaklanırken Bixby; Samsung cihazlar için yeni bir arayüz geliştirebilme yeteneğine sahip. Samsung’ un dijital asistanı hem dokunmatik ara yüzü hem de sesli komutlar ile kullanıcısına yardım edecek. Şirketin Dijital asistanı bir süre daha Galaxy S8 için özel tutma planları içinde olduğunu hatırlatalım.


Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 02:23

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak