BlackBerry Messenger, Android ve iOS için Bir Kez Daha Ertelendi

Andronova

Mobil dünyasının en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir olarak gösterilen BlackBerry Meseenger’ın Android ve iOS platformlarında yer alacağına ilişkin haberler aylardır  gündemde yer alıyordu ve konuya ilişkin kısa süre önce yapılan resmi açıklama ile Android için 21 Eylül, iOS içinse 22 Eylül tarihi verilmişti.

Haftasonu dağıtımın gerçekleşmesi beklenirken ne yazık ki işler istenilen doğrultuda gitmedi ve uygulama Android kullanıcıları için ertelendi. Ertelenmeye sebep olan gelişme ise, henüz tam stabil olmayan ve içerisinde hataların yer bulduğu sürümün Play Store’da yer alması olarak belirtildi. Durumun fark edilmesi ile uygulama Play Store’dan çekildi, ancak buna rağmen 1.1 milyon kullanıcı Android için BlackBerry Messenger uygulamasını indirmişti.

Kanada merkezli üretici yoğun mesai harcayarak durumu düzeltmeye çalışsa da, uygulamanın dağıtımının ertelendiği resmi kanallar yoluyla açıklandı. Halihazırda yükleyen kullanıcılar ise resmi sürümün dağıtımı esnasında uygulamayı tekrar indirmek zorunda kalacak.

iOS tarafında ise durum daha normal görünüyor. BBM’in App Store’daki yerini alması ile birçok kullanıcı uygulamayı cihazlarına indirmişti. Bu kullanıcılar uygulamayı sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edecek, ancak henüz indiremeyen kullanıcılar ise dağıtımın tekrar başlamasını bekleyecek.

BBM’in dağıtımı Android ve iOS tarafında kademeli olarak gerçekleşecek ve bu noktada BlackBerry’nin vereceği tarih bekleniyor.

ilgili>> androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir