Blackberry Messenger, LG Akıllı Telefonlarda Ön Yüklü Olacak!

Andronova

BlackBerry‘nin akıllı telefon platformunda eski ve parlak günlerine dönmek için büyük bir mücadele verdiği herkesin malumu. BB10 işletim sistemi ile yılı iddialı bir giriş yapılmasına rağmen istenilen satış rakamları elde edilemedi ve Kanada merkezli üretici 2013 yılında da kan kaybını bir türlü durduramadı.

Kısa süre içerisinde 2013’ü geride bırakacağız ve geriye dönüp baktığımızda BlackBerry’nin bu yıl gerçekleştirdiği en mantıklı girişimin popüler mesajlaşma uygulaması BBM’ın Android ve iOS platformlarında yer alması oldu. Kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaşacak mesajlaşma uygulaması kısa süre içerisinde milyonlarca defa indirilirken, Android tarafındaki ücretsiz diğer mesajlaşma uygulamaları karşısında iyi bir alternatif olarak değerlendirildi.

BlackBerry Messenger uygulaması her ne kadar Google Play’de ücretsiz sunuluyor olsa da, BlackBerry’nin söz konusu uygulamayı bazı Android cihazlarda ön yüklü sunmak istediği uzun süreden beri dillendirilen gelişme. Hatta bu noktadaki iddiaların başlangıcı mayıs-haziran dönemine kadar uzanıyor.

Konuya ilişkin LG ve BlackBerry cephesinden bir açıklama geldi ve ikili, mesajlaşma uygulamasının LG akıllı telefonlarda ön yüklü olacağını resmen doğruladı. BBM ilk olarak LG’nin Optimus G Pro modelinin daha ucuz versiyonu olan ve genellikle gelişmekte olan pazarlarda satışa sunulan LG G Pro Lite modelinde yer alacak. Açılımın diğer LG telefonlarında ne zaman başlayacağı ortaya konmadı ancak kısa süre içerisinde LG markalı tüm akıllı telefonlarda BlackBerry Messenger uygulamasını önceden yüklenmiş olarak göreceğiz.

kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir